"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXI  NIEDZIELA ZWYKLA  4 11.2012 Rok B

                                                                                                                                                                                    

Wprowadzenie do liturgii

  

Jezus jest obecny w naszej wspólnocie i przypomina nam, że miłość jest najważniejsza w życiu każdego chrześcijanina. Popatrzmy teraz  na siebie nawzajem. Czy my darzymy się miłością? Jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami? Czy spokojnie możemy powiedzieć, że naprawdę kochamy Boga całym swoim sercem, całą swoja duszą, całym swoim umysłem?

 

Komunikaty Duszpasterskie

 

1.Decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, kościół Nawiedzenia N.M. P. na Górze Ślęży dekretem z dnia 27 września 2012 r. został  przyłączony do Rzymsko Katolickiej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościół pomocniczy. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski  powierzył mi pilne przywrócenie regularnych nabożeństw w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Ślęży aby kościół na Ślęzy mógł przynieść efekt synergistyczny służąc Bogu i ludziom . Proszę naszych Parafian , Turystów i Gości o modlitwę aby  Góra Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

 

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli. Nowego Życia.

 

3.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia,

 

4.Dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa owoce/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii.. Ofiarodawcom serdecznie dziękuje. 

 

5.Zapraszamy dzieci i młodzież na Koło Misyjne w Sulistrowicach, w każdą sobotę o godz. 15.30. Celem koła Misyjnego jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami misyjnymi, uwrażliwienie na los ich rówieśników w krajach misyjnych, poznanie ogólnej wiedzy na temat tych krajów, modlitwa za misje .Spotkania prowadzi p. Abena Graham z Wrocławia. Spotkania Biblijne dla dzieci i młodzieży prowadzi Anna Gronowska   w każdą sobotę o godz. 15.00.

 

6.Będziemy wspierać naszych parafian którzy borykają się z trudnościami ekonomicznymi i uzależnień, będących w trudnej sytuacji życiowej. Zainteresowanych proszę o dyskretny kontakt z ks. proboszczem

 

7.  11 listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI modlimy się za Kościół święty aby w naszej Ojczyźnie cieszył się wolnością oraz szacunkiem ze strony władzy państwowej. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 9.00 – Strzegomiany, 10. 30- Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki.

 

                       

 

 

  

                                                                    Ks. dr Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

 

 

Trochę humoru

Dwóch mężczyzn spotyka się u wrót raju.

Czekając na przyjęcie rozpoczynają pogawędkę

- Jechałem sto pięćdziesiąt na godzinę

i nie wyrobiłem się na zakręcie, walnąłem  w drzewo

- A pan

- Ja właśnie siedziałem pod tym  drzewem…

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"