"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Londyńska gazeta „The Sunday Times Magazine" z 22.111992 r. Zamieściła obszerny artykuł nt. współczesnego chrześcijaństwa. Autor stwierdził, że we współczesnym chrześcijaństwie stawia się członkom Kościoła wyższe wymagania, niż pasażerom wsiadającym do autobusu. Przypomina to dużą, zaskoczoną rodzinę mieszkającą w starym, walącym się domu, którego ściana frontowa nagle runęła. Wydaje się, że w każdym pokoju trwa „kłótnia dzieci". Biskup katolicki Basil Butler stwierdził: „Podzielone chrześcijaństwo jest naprawdę bardzo chore. Pomimo tylu wieków głoszenia Ewangelii ciągle aktualnym zagrożeniem jest bark jedności i pokornej miłości we wspólnocie uczniów Chrystusa. Niezwykle bolesnym zjawiskiem jest pycha tych, którzy pozornie są blisko Jezusa. Pyszny człowiek porównywalny bywa do pewnego gatunku małp, które zawsze wyszukują najlepszych miejsc. Gdy znajdują się w dżungli, wspinają się na najwyższe szczyty drzew. Gdy uwięzione są w pokoju, wciągają na słup krzesła, sięgają lampy, byle z możliwie dużej wysokości spoglądać na wszystko. Św. Augustyn twierdzi, że są ludzie, którzy wskutek pychy mówią jak wariaci „Homines superbe delirantes". Kłamią, zwodzą, byle podkreślić swój sukces i możliwości, a przekreślić zasługi i dobro innych".

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia). Przypominamy, że cały czas trwają prace remontowe oraz konserwacyjne kościoła na Ślęży, a znaczna część ofiar wiernych przeznaczona jest na ten cel. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
2. Informujemy, że trwają prace związane z wymianą gontów dachowych z blachy profilowanej nad Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej obok w kapliczki w Sulistrowiczkach. Drewniane gonty, które były dotąd zamontowane uległy zmurszeniu na skutek wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Ofiarodawcom za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - Awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
4. Wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r.
5. Wykonaliśmy do kościoła na Ślęży 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Państwo Ilona i Józef Winiarscy ze Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Obecnie trwa zbiórka na mechanizm napędowy dzwonów, serdecznie prosimy o wsparcie na ten cel. Poświęcenie drogi krzyżowej, rzeźby Bolka II, ikon oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
6. Wkrótce będzie można nabyć album „Cztery Pory Roku na Ślęży" autorstwa ks. dra Ryszarda - z płytą Vivaldiego i komentarzem dr Kamila Pawłowskiego i Marcina Sidora.
7. 28 lipca odbędzie się „Akcja św. Krzysztof". Przy figurze św. Krzysztofa w Sulistrowiczkach po każdej Mszy Św (9.00, 10.30, 12.00 i 19.00). Będą odbywać się poświęcenia pojazdów. Ofiary na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
8. W pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych.
9. Informujemy, że w poniedziałek 29 sierpnia organizujemy 3-dniową, rowerową wycieczkę z ks. Jakubem do Ośrodka Rekolekcyjnego w Jugowicach. Chętne dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy.

Ks. dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"