"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Jedna z moich parafianek mówiła do mnie kiedyś: tak" Ja codziennie rano chodzę na Mszę św, i na wszystko znajduję czas. Gdybym nie poszła któregoś dnia na Mszę św., to nie mogę się wyrobić tego dnia, wtedy nie mam czasu"Maria obrała najlepszą cząstkę. Możesz i ty obrać najlepszą cząstkę. Kiedy będziesz się modlić,czytać Pismo św., książki religijne, słuchać katolickiego radia i telewizji katolickich, wtedy Bóg przychodzi do ciebie. Wtedy niepłodne życie twoje zaowocuje dobrem i życie nabierze sensu .Żyjemy w czasach nie łatwych dla chrześcijan, ale nie możemy zagubić się w pracy codziennej, Znajdź czas na modlitwę i Mszę św.

1,Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia). Przypominamy, że cały czas trwają prace konserwacyjne kościoła na Ślęży, a znaczna część ofiar wiernych przeznaczona jest na ten cel. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
2.Informujemy, że trwają prace związane z wymianą gontów dachowych z blachy profilowanej nad Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej obok w kapliczki w Sulistrowiczkach. Drewniane gonty, które były dotąd zamontowane uległy zmurszeniu na skutek wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Ich trwałość wynosi ok. 15 lat, w związku z tym w celu zabezpieczenia Ośrodka przed wodami opadowymi oraz wilgocią prace musimy wykonać w tym roku. Ofiarodawcom za wsparcie finansowe bardzo serdecznie dziękujemy.
3.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - Awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
4. Wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368
5. Wykonaliśmy do kościoła na Ślęży 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Państwo Ilona i Józef Winiarscy ze Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Obecnie trwa zbiórka na mechanizm napędowy dzwonów, serdecznie prosimy o wsparcie na ten cel. Poświęcenie drogi krzyżowej, rzeźby Bolka II, ikon oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
6. Wkrótce będzie można nabyć album „Cztery Pory Roku na Ślęży" autorstwa ks. dra Ryszarda - z płytą Vivaldiego i komentarzem dr Kamila Pawłowskiego i Marcina Sidora.
7. 28 lipca odbędzie się „Akcja św. Krzysztof". Przy figurze św. Krzysztofa w Sulistrowiczkach po każdej Mszy Św (9.00, 10.30, 12.00 i 19.00). Będą odbywać się poświęcenia pojazdów. Ofiary na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
8.28 lipca w kościele o godz 14.30 p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy odbędzie się spektakl w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego Teatru Williams ,Es. Zapraszamy.
9.Dzisiaj po Mszy św .na Ślęzy o godz. 14.40 koncert muzyki sakralnej w wykonaniu artystów scen wrocławskich.
10.W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek -Św. Marii Magdaleny,we wtorek Św. Brygidy,w środę-św, Kingi,w czwartek-Św. Jakuba Apostoła,w piątek Św. Joachima i Anny rodziców N.M.P.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"