"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii
Musimy bardziej bać się Boga niż ludzi mówi pierwsze czytanie, bardziej słuchać Boga niż ludzi. Ludzi możemy słuchać tylko wtedy, gdzie zarządzenia i ustawy są zgodne z wolą i prawem Bożym..Pięknie wyraził tę myśl Kard, Stefan Wyszyński" Uczymy że oddać co jest cesarskie, cesarzowi, ale co Bożego Bogu. Ale gdy cesarz siada na ołtarzu. To mówimy krótko – nie wolno" /za to siedział w więzieniu/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy do gościńca u Św. Jakuba na tarasie przy kościele na prawo od wejścia.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale- Awers Kościół na Ślęży , rewers Bolko II

3. 19 maja o g 14.00 odbędzie się Msza Święta z okazji 1150 rocznicy śmierci św. Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy, którzy wykorzystywali nowe formy ewangelizacji, budując mosty pomiędzy wschodem z zachodem, aby wszyscy stanowili jedno – Inkulturacja Europy.

4. W tym roku wykonaliśmy i planujemy ustawienie na Ślęży 2 metrowej rzeźby Bolka II Księcia świdnicko-jaworskiego, który był min. budowniczym zamku na Górze Ślęży. Książe o którym pisał Jan Długosz, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi – Niemcowi na tronie czeskim - oświadczając , że jest Księciem Polskim. Wykonaliśmy także w tym roku 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie dwumetrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów – Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ilona i Józef Winiarscy ur. we Lwowie , obecnie mieszkańcy Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Poświęcenie drogi krzyżowej, pomnika Księcia Bolka II, Ikon i dzwonu dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny w dniu 28 września 2019 r. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na uroczystość.

5. 16 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Dzień Śląska Polskiego. W ramach uroczystości odbędzie się koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko-jaworskim, uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, a także występy folklorystycznych zespołów ludowych. Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne oraz poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.

6. W dniu 5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
7. Pierwsza Komunia św. naszych dzieci 26 maja o godz. 10.00 w Sulistrowicach.
Ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"