"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 21-22.04.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii
Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja !!!
W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Radośnie biją dzwony, radośnie biją nasze serca, radosne są wielkanocne życzenia, które dzisiaj sobie składamy:

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI

życzą ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz , ks. mgr Jakub Batrczak – wikariusz

Być ludźmi „wielkanocnymi „to znaczy mieć nowy punkt widzenia, to znaczy dawać świadectwo o Bogu swoim własnym życiem, słowem i czynem. To świadectwo potrzebne jest dzisiaj, kiedy wokół nas jest tyle kłamstwa, nieuczciwości braku sprawiedliwości i beznadziei. Prawdziwym źródłem wielkanocnej radości chrześcijańskiej jest to, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i żyje, to i my razem z Nim zmartwychwstaniemy.
Żaden z ludzi nie wygrał ze śmiercią. Był jednak ktoś, kto z nią wygrał. Właśnie dziś Kościół uroczyście ogłasza nam, że tym zwycięzcą nad śmiercią jest Jezus Chrystus! Jezus Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana, i dlatego wychodzi z grobu. Tylko Chrystus zwyciężył śmierć, żaden profesor, lekarz, polityk, prezydent, żaden uczony, idol, twórca sekty nie zmartwychwstał, ani Mahomet ani Budda, tylko Chrystus. Jezus po swoim zmartwychwstaniu ukazał się tylko wybranym świadkom, gdyż przeszedł do innego wiecznego życia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy do gościńca u Św. Jakuba na tarasie przy kościele na prawo od wejścia.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale- Awers Kościół na Ślęży , rewers Bolko II
3. 1 maja 2019 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Msza Święta pielgrzymkowa na chwałę Maryi,Pielgrzymka na Ślęzę od blisko 40 lat gromadzi kolejne pokolenia. Na początku była wyrazem buntu przeciwko pochodom 1-szo majowym, a obecnie stała się tradycyjną Maryjną pielgrzymką w której bierze udział ponad 200 osób. Pielgrzymka na Ślężę to dobra propozycja na długi majowy weekend.
4. 19 maja o g 14.00 odbędzie się Msza Święta z okazji 1150 rocznicy śmierci św. Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy, którzy wykorzystywali nowe formy ewangelizacji, budując mosty pomiędzy wschodem z zachodem, aby wszyscy stanowili jedno – Inkulturacja Europy.
5. W tym roku wykonaliśmy i planujemy ustawienie na Ślęży 2 metrowej rzeźby Bolka II Księcia świdnicko-jaworskiego, który był min. budowniczym zamku na Górze Ślęży. Książe o którym pisał Jan Długosz, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi – Niemcowi na tronie czeskim - oświadczając , że jest Księciem Polskim. Wykonaliśmy także w tym roku 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie dwumetrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów – Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ilona i Józef Winiarscy ur. we Lwowie , obecnie mieszkańcy Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Poświęcenie drogi krzyżowej, pomnika Księcia Bolka II, Ikon i dzwonu dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny w dniu 28 września 2019 r. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na uroczystość.
6. 16 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Dzień Śląska Polskiego. W ramach uroczystości odbędzie się koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko-jaworskim, uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, a także występy folklorystycznych zespołów ludowych. Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne oraz poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
7. W dniu 5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ reżyseria- Danuta Gołdon Legler , muzyka- Georges Gondart /Francja/ Występują Aleksandra Bisaga, Danuta Gołdon Legler,Martyna Gachowska, Artur Bisaga,Dawid Pluta,Kacper Rosanowski, Piotr Flisowski zapraszamy, wstęp wolny.
8. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznaczona jest na remont kościoła na Ślęży, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych - na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać!
9.Porządek Mszy Świętych Wielkanocnych (Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny):
- Strzegomiany: godz. 9.00, Sulistrowice: godz. 10.30, Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00, Ślęża: godz. 14.00

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"