"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza Ewangelia poucza nas: „ Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą" Rodzi się pytanie: Dlaczego mam miłować nieprzyjaciół ? Dlaczego mam miłować tego, który wyrządził mi krzywdę? Dlaczego mam miłować tego kto mnie obgadał, znieważył jako Polaka i poniżył? Dlaczego? Bo każdy człowiek to stworzenie Boże. Bo każdy człowiek to obraz Boży. Człowiek jest pomysłem Boga." I tak stworzył Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył" Boże obrazy trzeba miłować a kiedy się zniszczą trzeba je odnowić. Odnowienie obrazu trwa czasem długo. Pytamy się dalej: Dlaczego mam miłować wrogów, którzy chcą nas zniszczyć? Za każdego z nas umarł Chrystus a człowiek jest własnością Boga, którego trzeba szanować i miłować czyli czynić dobro. Zło należy zwalczać dobrem. Nie osądzajmy innych ,przebaczajmy sobie czyńmy dobrze tym którzy nas nienawidzą, bo w ten sposób będziemy nosić w sobie obraz człowieka podobnego do Boga.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Informujemy, że 24 marca naszą parafię odwiedzi niezwykły gość, Maria Emanuela Dziemian z Częstochowy, z bractwa Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polski z Jasnej Góry, która przedstawi świadectwo mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – naszej parafii. Mowa będzie m. in. o zagrożeniach, które stoją przed polskimi rodzinami.
2. Od 28 do 31 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje. które poprowadzi ks. prof. Ryszard Zawadzki pt. „Zawierzenie Sercu Maryi naszych rodzin". Będziemy się modlić o zachowanie tożsamości rodzinnej, religijnej i narodowej. Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu).
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus nos dilexit" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się przy sarkofagu Krzeszowie. Bolko II „Mały" przez całe życie dążył do zjednoczenia śląskiej ziemi z resztą Korony Polskiej. Dzięki niemu doszło do pokonania Krzyżaków pod Płowcami oraz umocnienia interesów Polski na Śląsku. Kronikarz Polski Jan Długosz napisał, że choć inni książęta śląscy zaparli się Ojczyzny –- dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim - to on jeden „nie dał się zwieść do tego grzechu, oświadczał głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie odstąpi". Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.
6. Za 2 tygodnie zostaną zawieszone w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy. 2 Ikony przedstawiające 4-ch Ewangelistów i 7 stacji Drogi Krzyżowej.
7. Kościół na Ślęży zgodnie z złożeniami JE. Ks, Abp Józefa Kupnego z powodzeniem spełnia swoją rolę sakralną ,turystyczną,i historyczną
8. Została ustalona data bierzmowania na 16 czerwca 2019r. o godz 12.00.w Sulistrowiczkach w uroczystość Najświętszej Trójcy. Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po uroczystościach zapraszamy na poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
9. 6 marca Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, przygotowania do Wielkanocy. Poświęcenie popiołu i posypanie głowy popiołem odbędzie się na każdej Mszy św. Zachęcam do udziału w Gorzkich Żalach w niedzielę 17.00 i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz.17.00
10. W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym, Księdza Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego W intencji dostojnego solenizanta będzie sprawowana Msza św. w katedrze Wrocławskiej w sobotę 16 marca o godz.11.00

Ks prał. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"