"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3.06.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza niedziela przypomina nam ważną prawdę: To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Przywódcy narodu wybranego kładli wielki nacisk na zachowanie szabatu, ale zapomnieli o jego celu, którym było dobro człowieka. Świętowanie szabatu miało pomagać mu w zacieśnieniu relacji z Bogiem, w odnajdywaniu na nowo własnej godności, a także miało być czasem odpoczynku dla ciała i duszy. Faryzeusze odwrócili ten porządek. Aby być dobrym dzieckiem samego Boga nie wystarczy tylko przestrzegać przykazań, uczęszczać do kościoła, codziennie się modlić, nie kraść, szanować bliźnich. Jest to ważne i należy tego przestrzegać, ale nie można koncentrować się tylko na wypełnianiu tych praktyk. Wszystkie one mają sens, o ile pomagają nam bardziej kochać Boga i bliźnich.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś 3 czerwca, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
3. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa, która będzie poświęcona 3 czerwca.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
5.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość"
6. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.
7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00
8. Pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. okazja do spowiedzi świętej.
9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie do Sanktuarium M.B. Dobrej rady do Sulistrowiczek
10. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
11. Zapraszamy przez najbliższy tydzień na oktawę Bożego Ciała z procesją wokół Kościoła
12. Spotkanie młodych p.t. „Nie bój się Ducha" z udziałem młodzieży naszej Arch. Odbędzie się w Sulistrowiczkach od 25 do 28 czerwca w programie konferencje, świadectwa koncerty.
13. Dziś 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Poświęcenia Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin" - coroczne spotkania par, które zawarły związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, pamiątkowy obraz Św. Józefa, patrona rodzin. Mszę Św. odprawi Ks. Abp. dr Józef Kupny.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

NIE MOŻNA MÓWIĆ O WSPÓLNYM BUDOWANIU DOMY OJCZYSTEGO,
KIEDY NIE SĄ SZANOWANE LUDZKIE PRAWA, I PONIŻANA JEST GODNOŚĆ LUDZKA.
bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

DZIŚ PATRIOTYZM POLEGA NA MĄDRYM, PRZEMYŚLANYM I SKUTECZNYM PRZEŁAMYWANIU SYTUACJI KRYZYSOWYCH. Abp Stanisław Wielgus

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"