"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13.05.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Wniebowstąpienie Pańskie, którego pamiątkę obchodzimy dzisiaj, było zakończeniem ziemskiego życia Zbawiciela, i dopełnienia jego zbawczego paschalnego dzieła. Dla nas jest ono zapowiedzią i zadatkiem naszego wniebowstąpienia. Wniebowstąpienie Pana Jezusa było tryumfem, „królewskim ingresem", objęciem najwyższej władzy w niebie i na ziemi. „Bez Boga ani do proga" mówi polskie przysłowie. Dla wieczności, dla nieba warto żyć, pracować, cierpieć, oddawać wszystko, nawet życie. Dziś tak wiele osób czuje zawrót głowy. Dlaczego? Bo swój wzrok utkwili w ziemię. Tylko w niej widzą szczęście i cel swego życia. Kościół Chrystusowy do nich mówi „W górę serca. Patrzcie w górę, w niebo. Dążcie do tego co w górze, nie do tego co na ziemi".
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00: Litania Loretańska do Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Strzegomianach nabożeństwo o godz. 17.00. Dziś, 13 maja - Pierwsza Komunia Święta. Módlmy się w intencji naszych dzieci oraz ich rodzin. 27 maja o godz. 10.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
2. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją do Maryjnego Źródła odbędzie się 13 maja o godz.19 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Dobrej Rady.
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne do punktu gastronomicznego przed Grotą Bolka II.
4. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
6. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość".
7. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską.
8. 19-20 MAJA 2018 R. ZAPRASZAMY NA SZCZYT ŚLĘŻY NA JUBILEUSZ 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy. PROGRAM:
19 maja 2018 - wigilia Zesłania Ducha Świętego; 10:00 – widowiskowe pokazy sportów terenowych i obronnych, kościół na Ślęży; 11:00 – Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia, młodzieżowa, kościół na Ślęży; 12:00 - Msza święta Ks. Abp. Józef Kupny Metropolita Wrocławski, kościół na Ślęży; 15:00 – Modlitwa przy odsłoniętym 6 lat temu Epitafium Smoleńskim, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 16:00 – Koncert ludowy zespołu góralskiego z Kościeliska, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 21:00 – Droga światła z przełęczy Tąpała na szczyt Ślęży i Apel Jasnogórski, przeł. Tąpadła - kościół na Ślęży; 24:00 – Msza św. o północy w Kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży; 20 maja 2018 – Zesłanie Ducha Świętego:10:00 – Przedstawienie dzieci pt. "Bolko II, książę Świdnicko - Jaworski", kościół na Ślęży; 11:00 –Wykłady prelegentów UWr pt. „Śląsk na tle historii Polski", kościół na Ślęży; 14:00 – Msza Święta dziękczynna w intencji Ojczyzny, ks. mgr Leszek Więcek, kościół na Ślęży; 16:00 – koncert zespołu NOE i hip-hop ks. Jakuba Bartczaka, Ślęża scena; 17.00 - poczęstunek, góra Ślęża; 18:00 – konkurs wiedzy patriotycznej dla dzieci i młodzieży z nagrodami, góra Ślęża
9. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin" - coroczne spotkania par, które zawarły związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, pamiątkowy obraz Św. Józefa, patrona rodzin. Mszę Św. odprawi Ks. Abp. dr Józef Kupny.
10. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"