"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8.04.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Centrum orędzia o miłosierdziu Bożym nie jest jednak grzech, ale osoba Jezusa Chrystusa, który ten grzech zwycięża. Zmartwychwstały Pan przychodzi do Apostołów z darem pokoju. Obdarza ich Duchem Świętym i dalej im władzę odpuszczania grzechów. Apostołów i ich następców, biskupów i kapłanów czyni szafarzami i sługami swojego miłosierdzia. „ Bóg stworzył nas bez nas, ale zbawić nas bez nas nie może" (Św. Augustyn). Człowiek musi uznać swój grzech, musi gotów ponieść wszystkie jego konsekwencje i dopiero wtedy może prosić Boga o zmiłowanie. Nie traćmy zatem ufności w miłosierdzie Boże, chociażby nasze grzechy były bardzo wielkie, to jednak ufamy, że miłosierdzie Boże jest większe. Odmawiajmy codziennie koronkę do miłosierdzia Bożego, tak jak Św. Siostra Faustyna bądźmy apostołami Bożego miłosierdzia.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.

3. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską.

4. 19-20 maja 2018 r. zapraszamy na szczyt Ślęży na jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.
- 19 maja 2018 r. - wigilia Zesłania Ducha Świętego - GÓRA TABOR - ŚLĘŻA - SULISTROWICZKI
Godz. 11.00 Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia, Młodzieżowa Inicjatywa Muzyczna Wrocław wielbi Boga; Godz. 12.00 - Msza św. Ks. Abp. dr Józef Kupny, Metropolita Wrocławski; Godz. 15.00 - Modlitwa przy odsłoniętym 6 lat temu Epitafium Smoleńskim w intencji ofiar katastrofy – Sulistrowiczki; Godz. 16.00 - Lech Makowiecki - Zajazd - Patriotyczne Ballady - Niepodległa, Sulistrowiczki
- 20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego GÓRA TABOR - ŚLĘŻA
Godz. 10.00 Przedstawienie dzieci - Bolko II Księże Świdnicko – Jaworski; Godz. 11.00 Wykłady wybitnych prelegentów UWr. – Śląsk na tle historii Polski; Godz. 14.00 Msza Św. Dziękczynna w intencji Ojczyzny; Godz. 16.00 Koncert Zespołu NOE i Hip Hop Ks. Jakub Bartczak; Godz. 17.00 Grochówka Plebana; Godz. 18.00 Konkurs wiedzy patriotycznej z nagrodami dla młodzieży i dzieci

5. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy Św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

6. W najbliższym czasie na Ślęży w kościele na głównej ścianie zostaną ustawione rzeźby pod krzyżem w głównym ołtarzu, Matka Boża i Św. Jan

7. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwie pierwsze zostały już wykonane i zamontowane. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca września. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.

ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"