"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Nawrócenie przemienia, czyste serce- oto pragnienie wielkopostnego człowieka. Po czterech tygodniach przygotowania do świąt Paschy zadajemy sobie pytanie: co zrobiliśmy aby poznać swoje serce, aby dostrzec, kim jesteśmy czy dobrze postępujemy?. Co już zrobiliśmy aby stawać się lepszym. Człowiek do nawrócenia potrzebuje Bożej pomocy. Sakramenty umacniają nas na drodze nawrócenia ku świętości.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.25 marca Niedziela Palmowa Tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Pasja Męka Naszego Pana Jezusa Chrystusa /do kościoła przynosimy palmy/ Porządek Mszy św. godz. 9.00 Strzegomiany. Godz. 10.30 Sulistrowice , godz. 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki godz. 14.0 Góra Slęża

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii. Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio. Ponadto do nabycia są paschałki (świeczki) małe i duże oraz baranki wielkanocne z białej czekolady.

4. Planujemy remont /empory/w kościele na Ślęzy, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię,wykonujemy dokumentację konserwatorską'

5. Można nabyć , świece i baranki wielkopostne -ofiary przeznaczone dla potrzebujących.

6.100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Ślęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00. Msza Św. i homilia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa dra Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

7. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

8.W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych.

9.Trzy święte dni Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
Porządek Mszy św. Strzegomiany godz.17.00 Sulistrowice godz.18.00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej - Strzegomiany godz. 17.00 Sulistrowice godz. 18.00, okazja do spowiedzi LITURGIA SŁOWA,KOMUNIA SW.ADORACJA KRZYŻA ,ADORACJA NAJSW. SAKRAMENTU PRZY BOŻYM GROBIE DO GODZ. 22.00

Wielka Sobota -Wigilia Paschalna Strzegomiany godz.17.00, Sulistrowice godz. 19.00 Święcenie Pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 10.00 Strzegomiany , 10.30 Będkowice przy krzyżu 11.00 i 13.00 Sulistrowice .12.00 Sulistrowiczki Poświęcenie ognia,Poświęcenie Paschału, Procesja, Liturgia Słowa, Poświęcenie Wody Chrzcielnej, Liturgia Eucharystyczna.

10. Niedziela Zmartwychwstania – REZUREKCJA Strzegomiany godz.6.00 Sulistrowice godz. 6.00 Strzegomiany Sulistrowice godz.10.30 Sulistrowiczki godz.12.00 i 19.00 Góra Ślęża 14.00,Strzegomiany godz.9,00 Taca będzie przeznaczona na renowacje kościoła na Ślęzy. Poniedziałek Wielkanocny godz. 9.00 Strzegomiany , godz. 10.30 Sulistrowice godz. 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki godz. 14.00 Góra Ślęża Taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

11.W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej w Sulistrowicach Pan Wiktor Załaszczyk i Pani Krystyna Gargała będą zbierać ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła.

12.W naszej parafii Drogę Krzyżową na Ślężę rozpoczynamy z Przełęczy Tąpadła szlakiem żółtym 23 marca 2018 w piątek o godz, 19.00 wchodzimy rozważając Mękę Pańską Na szczycie góry Ślęży Msza św. o godz. 22.00 w intencji prześladowanych chrześcijan. Czym jest Krzyż?Krzyż mówi nam o miłości Boga do człowieka. O miłości do Chrystusa. A jeżeli nie idziemy na Drogę Krzyżową to w Wielki Piątek uklęknijmy przed Krzyżem przebaczmy sobie urazy, grzechy i winy. Bo przez Krzyż Chrystus pojednał nas z Bogiem i zniszczył nasze grzechy. Jezus mówi do nas: nie naruszajmy Prawa Bożego i Słowa Bożego. Chrystus jest Panem naszego życia i źródłem naszej nadziei na Zmartwychwstanie." Kto wierzy we Mnie ma życie wieczne"

13. Ślężańskie Obchody na Ślęzy 100 lecia Niepodległości Polski 19-20 maja 2018 r. 

19.maja 2018 r. Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Godz. 11.00 Modlitwa Uwielbienia - Ślęża wielbi Boga
Godz. 12.00 Msza św pod przewodnictwem Ks .Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego
Godz. 15.0 Modlitwa przy Epitafium Smoleńskim -.Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach

20 maja 2018 r Zesłanie Ducha Świętego

Godz. 12.00 Pokazy broni i strojów historycznych, biegi przełajowe na Ślęzy
Godz. 14.00 Msza św.
Godz 15.00 Sympozjum naukowe poświęcone 100 leciu Niepodległości Polski
Godz. 16.00 Koncert Zespołu NOE z Wrocławia na scenie przed kościołem
Godz. 17.00 Poczęstunek ,Grochówka Plebana oraz atrakcje kulinarne

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Ojczyzna – myśli na każdą niedzielę

Tylko naród, który ma zdrowego ducha i czułe sumienie, może tworzyć śmiałą przyszłość
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Historia uczy,że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm.
św. Jan Paweł II

Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem
Adam Mickiewicz

Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi bezdomnym i bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich- kończy się.
Sługa Boży Stefan kard. Wyszyński

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"