"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

PODARUJ 1% STOWARZYSZENIE NA RZECZ ŚLEZANSKIEGO OSRODKA KULTURY I SZTUKI CHRZESCIJANSKIEJ TABOR SULISTROWICE - KRS 0000611291

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 4.03.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Człowiek pragnie wolności,ale czasem myli ją ze swawola. Owa nowoczesność ma jednak polegać li tylko na dawaniu jak najwięcej swobody młodemu pokoleniu. To nie jest Boży styl życia to jest styl życia pogański prowadzący do grzechu do zaparcia się Bożego prawa. Bóg daje człowiekowi Dekalog- dziesięć przykazań Bożych, który pokazuje obiektywnie co jest dobre co jest złe. Chodzi oto aby człowiek niósł jasne zasady osobistego postępowania w społeczności ludzkiej. Powinniśmy iść przez świat trzymając się ręki Pana Boga a miłość Jego ułatwi ci wszystko.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio. Ponadto do nabycia są paschałki (świeczki) małe i duże oraz baranki wielkanocne z białej czekolady.
3. Planujemy remont chóru /empory/ wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię,/ wykonujemy dokumentację konserwatorską/ , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.
4. Zapraszam po Mszy św. do skromnej kawiarenki przy wejściu do kościoła na Ślęzy na gorącą herbatę, kawę,czekoladę ciastka. Są również do nabycia pamiątki ze Ślęzy, kryształ górski, ametyst, niedźwiedź Ślężański, magnesy, książki: Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy. Ślęża święta góra Ślązaków. Caritas rozprowadza skarbonki wielkopostne -ofiary dla potrzebujących.
5. 100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Ślęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00. Msza Św. i homilia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa dra Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.
6. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.
7.W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych.
8, Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 15-18 marca 2018 r będzie prowadził Ks. prof. Ryszard Zawadzki -biblista. Spowiedź wielkopostna w sobotę 17 marca br. Strzegomiany 16.00, Sulistrowice 17.30, Sulistrowiczki 19.00.
9.25 marca Święto Młodych – Niedziela Palmowa we Wrocławiu. Godz. 12.30 -wyjazd autobusu spod plebanii w Sulistrowicach do Katedry wrocławskiej na Misterium Męki Pańskiej.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Myśli o Ojczyżnie„Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy miłość,służbę, ofiarę nawet śmierć, gdy Bóg tego zażąda." Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński
„Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby wierna Bogu Polska rosła i potężniała; aby dręczące ją wielorakie zło odchodziło w niebyt, tak jak w niebyt odchodzą ciemności nocy, gdy nastanie dzień"S. Wielgus
„Tylko naród, który ma zdrowego ducha i czułe sumienie, może tworzyć śmiała przyszłość."bł. ks. J. Popiełuszko

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"