"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Święty Marek napisał swoją Ewangelię dla katechumenów; stąd ważne miejsce stanowi w niej walka ze złem, z demonami. Pierwszym cudem, który opisuje jest uzdrowienie człowieka opętanego przez złego ducha. W czasach Jezusa wiele chorób psychicznych przypisywano wpływowi złych duchów. Opętany jest przede wszystkim człowiekiem słabym, bezbronnym, zniewolonym przez zło, rozbitym. W opętanym mieszka demon, który przywłaszcza sobie człowieka, czyli to, co należy do Boga. Dlatego duch nieczysty musi wyjść aby opętany człowiek mógł wyjść ze swego więzienia i odnaleźć utraconą jedność z harmonią. Wyjście człowieka ku Bogu zaczyna się od zmuszania różnych pasożytniczych demonów do wyjścia. Wypędzenie złego ducha jest usunięciem sił zła. Jezus wypędza demony słowem. W naszych czasach te zniewalające od zewnątrz i wewnątrz demony są bardziej subtelne i wyrafinowane. Są zakorzenione i wypływają z myślenia ludzkiego zmysłowego i konsumpcyjnego, ich zewnętrznym przejawem są współczesne bożki, sukces, pieniądze, stosunki, zmysłowość, kultura itd.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio

3. W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię, odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

4. Po Mszy św. na Ślęży zapraszam na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto plebana.

5. 100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Slęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00.
Mszę św i homilie wygłosi Ksiądz Arcybiskup dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski w uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

6. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

 

Humor:
Do kościoła przychodzi mężczyzna niosąc ze sobą telewizor
A dokąd to? – pyta kościelny
Przyniosłem go do spowiedzi, bo ciągle kłamie..

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"