"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszym społeczeństwie istnieją dwie skrajne tendencje w stosowaniu zasady upominania. Jedna która polega na moralizowaniu wytykaniu błędów, krytykowaniu, osądzaniu; są ludzie,którzy uważają że mają monopol na prawdę i wszyscy powinni się temu podporządkować. Takie myślenie prowadzi do braku tolerancji, sztywności,arbitralności i jest skutkiem wielu błędów w relacjach międzyludzkich. Druga tendencja liberalna polega na źle rozumianej tolerancji i poszanowaniu każdemu całkowitej wolności Ta tendencja znajduje się w bezstresowym wychowaniu. Milczenie i brak upomnienia zwłaszcza wobec zła brak odpowiedzialności i dojrzałości ludzkiej. Jezus proponuje kroki upomnienia. W cztery oczy, kolejnym krokiem włączenie wspólnotę w modlitwę, okazanie cierpliwości i miłości,bo miłość nie wyrządza zła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

3. W tym tygodniu w sobotę 9 września Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich, wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.

5.13 września o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełko. Zapraszamy wszystkich czcicieli.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Humor:
Mówi sąsiad do sąsiada – Co się stało w oko ?
Dostałem śrubokrętem od Kowalskiego
Przez przypadek?
Nie przez dziurkę od klucza.

Rozmawiają dwie koleżanki: - Widziałaś, jak Kaska zbrzydła?
No, aż miło patrzeć.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"