"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

ŚW. JOZEFA RZEMIESLNIKA OBLUBIENCA N.M.P. 1.05.2017

Wprowadzenie do liturgii

1 maja 1955 roku zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich papież Pius XII proklamował dzień św. Józefa rzemieślnika nadając w ten sposób religijne znaczenie święta pracy w całym świecie. Panie Boże, Stworzycielu świata, który włożyłeś na człowieka obowiązek pracy, spraw abyśmy za przykładem św. Jóżefa i pod opieką jego wykonali wszystko co nam poleciłeś i otrzymali obiecaną nagrodę Amen

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafi
3. Dziś o godz 12.00 w Sankutarium Matki Bozej Dobrej Rady Uroczystość Odpustowa.
4. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę Św. odprawi ks. prof. Franciszek Głód – duszpasterz rodzin. W tym dniu w naszej parafii Msze Św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.
5. 3 maja Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 9.00 Msza św. odpustowa. Porządek Mszy Św. świąteczny: Strzegomiany: godz. 9.00; Sulistrowice: godz. 10.30; Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00; Ślęża: godz. 14.00
6. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
7. 20 maja 2017r. o godz. 11.00 będziemy ochodzić w naszej parafii uroczystośc jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach serdecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
8. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią odbudowy kościoła na Ślęży. Do nabycia jest również książka pt. „Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewdonik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
9. 13 maja 2017 r. o godz. 18 zapraszamy na obchody z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. W programie: majówka, różaniec fatimski, procesja do figury Matki Bożej przy źródełku. Msza Św. o godz. 19.00.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Podaruj 1% podatku na Stowarzyszenie
na rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor
KRS 0000611291

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2