"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

ŚW. JOZEFA RZEMIESLNIKA OBLUBIENCA N.M.P. 1.05.2017

Wprowadzenie do liturgii

1 maja 1955 roku zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich papież Pius XII proklamował dzień św. Józefa rzemieślnika nadając w ten sposób religijne znaczenie święta pracy w całym świecie. Panie Boże, Stworzycielu świata, który włożyłeś na człowieka obowiązek pracy, spraw abyśmy za przykładem św. Jóżefa i pod opieką jego wykonali wszystko co nam poleciłeś i otrzymali obiecaną nagrodę Amen

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafi
3. Dziś o godz 12.00 w Sankutarium Matki Bozej Dobrej Rady Uroczystość Odpustowa.
4. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę Św. odprawi ks. prof. Franciszek Głód – duszpasterz rodzin. W tym dniu w naszej parafii Msze Św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.
5. 3 maja Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 9.00 Msza św. odpustowa. Porządek Mszy Św. świąteczny: Strzegomiany: godz. 9.00; Sulistrowice: godz. 10.30; Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00; Ślęża: godz. 14.00
6. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
7. 20 maja 2017r. o godz. 11.00 będziemy ochodzić w naszej parafii uroczystośc jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach serdecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
8. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią odbudowy kościoła na Ślęży. Do nabycia jest również książka pt. „Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewdonik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
9. 13 maja 2017 r. o godz. 18 zapraszamy na obchody z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. W programie: majówka, różaniec fatimski, procesja do figury Matki Bożej przy źródełku. Msza Św. o godz. 19.00.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"