"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Z Chrystusową dobrocią spotykamy się bez przerwy w Ewangelii. Najbardziej widoczna jest w przypowieści o zagubionej owcy, a także w Jezusowych słowach: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają", albo „Cieszcie się ze mną bo znalazłem owcę, która mi zginęła". Na uwagę zasługują tez słowa Jezusa: „Powiadam wam, tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z 99 sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia". Z tych tekstów Pisma Św. dowiadujemy się o prawdziwej i niezgłębionej łasce Chrystusowej. „Syn człowieczy przyszedł szukać i zbawić to co zginęło"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafi
3. Dziś o godz 12.00 w Sankutarium Matki Bozej Dobrej Rady Uroczystość Odpustowa.
4. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę Św. odprawi ks. prof. Franciszek Głód – duszpasterz rodzin. W tym dniu w naszej parafii Msze Św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.
5. 3 maja Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 9.00 Msza św. odpustowa. Porządek Mszy Św. świąteczny: Strzegomiany: godz. 9.00; Sulistrowice: godz. 10.30; Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00; Ślęża: godz. 14.00
6. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
7. 20 maja 2017r. o godz. 11.00 będziemy ochodzić w naszej parafii uroczystośc jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach sedecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
8. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią odbudowy kościoła na Ślęży. Do nabycia jest również książka pt. „Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewdonik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
9. 13 maja 2017 r. o godz. 18 zapraszamy na obchody z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. W programie: majówka, różaniec fatimski, procesja do figury Matki Bożej przy źródełku. Msza Św. o godz. 19.00. 

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"