"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Mamy podwójne życie- życie biologiczne- przekazane przez naszych rodziców, w czasach pokoleń. Mamy drugie życie – życie Boże w nas, które decyduje o tym, ze nie jesteśmy zwierzętami., jest to życie tak wzniosłe,że człowiek i tylko człowiek dostrzega piękno świata. Zwierzęta go nie widzą. To człowiek jest zdolny do tworzenia piękna, to człowiek jest zdolny do tworzenia muzyki..To człowiek potrafi myśleć abstrakcyjnie malować obrazy tworzyć wspaniałe dzieła architektoniczne. To są Boskie cech jakie posiada człowiek. Bądźmy czuni nie dajmy się zmanipulować przez złych ludzi. Brońmy ludzkiego życia, brońmy własnego życia.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach. Przypominamy że do pierwszej komunii świętej przystępuje się w swojej parafii, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Zapisy przyjmujemy w Zakrystii lub w kancelarii.
6.Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy do Św. Jadwigi 15 października 2016 r. Wyjście z Katedry o godz, 6.00. Msza św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz.16.30. Powrót z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.30
7.Październik jest miesiącem modlitwy Różańca Świętego. W kościele parafialnym w Sulistrowicach o godz. 17.00 codziennie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci ,młodzież i dorosłych. Różaniec to droga duchowego doskonalenia jest pomocą dla człowieka dzisiejszych czasów, który wprowadza w życie nasze pokój i skupienie.
8..40-lecie Wrocławskiego Szczepu Harcerek i Harcerzy „Leśni"Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odbędzie się w Centrum Szkolenia Wolontariatu Caritas w Sulistrowiczkach w dniach od 21-23 października.2016 r. Wezmą udział Drużyny Harcerskie z Sobótki i Wrocławia.
9.Dziś .9 października 2016r. Po raz 16 w całej Polsce organizowany będzie Dzień Papieski. W programie: konkursy Papieskie, rozrywki sportowe, atrakcje kulinarne, kremówki papieskie niespodzianki. Kwesta po każdej Mszy św. na Rzecz Fundacji Papieskiej wspierającej najzdolniejszą młodzież w Polsce.
9. Duszpasterstwo w Sulistrowicach wykonało aneks do projektu budowlanego na renowację murów zewnętrznych oraz kosztorys dla kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży. Zaprojektowano dwa pilastry /przypór żelbetowych wzmacniających mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV. w./ Jak pogoda dopisze to rozpoczniemy już w październiku prace zabezpieczające mury kamienne na Ślęzy. Dziękujemy serdecznie za dar serca, bo w ten sposób możemy prowadzić wszelkie prace duszpasterskie i budowlane bez zewnętrznych dotacji finansowych unijnych.

Ks. dr prałat Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"