"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Przez wszystkie tysiąclecia powtarza się ten sam schemat: dzieci dojrzewają, a świat kusi je swoimi atrakcjami. W pewnej chwili mówią „ ojcze daj nam część majętności, która na mnie przypada". To moment, gdy chcą wziąć los w swoje ręce i decydować o swoim życiu. Wydaje się im,ze świat jest kolorowy jak w bajce. Tymczasem żyjemy w czasie gdy świat otworzył się na wszystkie najohydniejsze grzechy. Warto sobie postawić pytanie czy miłujesz świat bardziej niż Boga? Czy myślisz, że świat będzie dla ciebie przyjazny i życzliwy? A może myślisz ,że kościół jest ci nie potrzebny? A miłosierny Bóg na ciebie czeka i otwiera swoje ramiona.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach. Przypominamy że do pierwszej komunii świętej przystępuje się w swojej parafii, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Zapisy przyjmujemy w Zakrystii lub w kancelarii
6. Spotkanie Młodych na Śląskiej Górze Tabor 17.09.2016 od 11.00 do 19.00 Zapraszamy na: koncerty, modlitwy adoracje, Mszę św., szczegóły w internecie
7. Minister Krzysztof Szczerski podczas uroczystości 1050 Rocznicy Chrztu Polski na Ślęży odczytał list pana prezydenta RP Andrzeja Dudy: Jest dla mnie wielką radością, że to miejsce, które w średniowiecznych przekazach nazywane było również górą milczenia, mówi dzisiaj głośno o chrześcijańskich korzeniach naszego państwa i narodu. (...) Piękno i wzniosłość Ślężańskiej przyrody po dziś dzień skłaniają do duchowej refleksji, a zarazem przypominają o wspaniałym dziedzictwie, z którego my, Polacy, czerpiemy już od ponad 30 pokoleń. (...) Życzę państwu, aby obecne uroczystości przyczyniły się do lepszego poznania dziejów Ślęży i przybliżenia ich szerokiej publiczności. Góra ta jest i pozostanie dla nas, Polaków, pomnikiem historii, a nade wszystko świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny". Podczas uroczystości Prezydent RP, Andrzej Duda, przyznał Metropolicie Wrocławskiemu Józefowi Kupnemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, ks Ryszard Staszak proboszcz i organizator obchodów otrzymał list gratulacyjny od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"