"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dziś Św. Paweł w Liście do Hebrajczyków zwraca uwagę na grzech. Można powiedzieć ,że człowiek XXI wieku nie boi się grzechu. Bardziej boi się biedy, choroby i śmierci. Ten lęk jest uzasadniony, ale trzeba pamiętać,że grzech jest głównym źródłem cierpienia na świecie. O grzechu mówi się tylko w kościele. Na czym polega grzech? Na odwróceniu się od swojego przeznaczenia i celu swojego powołania. Wszystko co istnieje ma swoje przeznaczenie swój cel .Zejście z drogi Bożej nazywamy moralnym złem , grzechem. Grzech sprowadza nieszczęścia na narody. Grzech niszczy rodzinę. Człowiek popełnia grzech kiedy depcze przykazania Bożę .Módlmy się aby Jezus Chrystus uchronił nas od nieszczęścia jakim jest grzech.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
5.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii. .
6. Realizując myśl Ks. Abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego przygotowujemy 17 września Echa Światowych dni młodych na szczycie góry Ślęży. W programie: Modlitwy uwielbieniowe, adoracja przy pochodniach, wystep czołowych polskich zespołów Chrześcijańskich. Hasło koncertu „ Sursum Corda" (W górę serca)
7.Dziś w niedzielę o godz. 15.00 Sołtys wsi Sulistrowice zaprasza na PIKNIK
9.Parafialne Dożynki w Sulistrowicach 28.08.2016 r. Msza św. dziekczynna o godz 10.00
8.Wykonaliśmy nową scenę koncertową na obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski, które odbędą się 9 września 2016 r. przy udziale Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Górze Ślęża w gminie Sobótka. Na Jubileuszową 1050 -tą Rocznice Chrztu Polski na Ślęzy zapraszają Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny,Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski
9.1050 lat po dniach ,kiedy Mieszko przyjmował chrzest dał początek naszej historii jak
wspomniał Prezydent Rp w Gnieźnie." Chrzest Polski miał wymiar duchowy przyniósł nową religię oraz dał podwaliny dla tworzenia nowoczesnego państwa, który ma charakter uniwersalny."
10.Po Mszy św. o godz. 14.00 na górze Ślęży wystąpi grupa ewangelizacyjna Iuventus dei (Młodzież Boża) z pantomimą Set me free (Wyzwól mnie)
11.15 sierpnia /poniedziałek/ uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy. św. jak w niedzielę.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"