"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Czytamy w Piśmie św., że prawda Chrystusa nas wyzwoli, która uczyni nas prawdziwie wolnymi, czego przykładem dla nas są święci i błogosławieni. Jeżeli chcemy być wolni to musimy umierać dla grzechu nie dać się fali demoralizacji, studiować zgłębiać prawdę Chrystusową zawartą w Ewangelii. Prawdziwa wolność nie polega na tym ,że wybieramy to co chcemy, wolność nie polega na zaspokajaniu swoich pożądliwości czy szukaniu przyjemności. Prawdziwa wolność polega na wyborze tego co jest najlepsze spośród rożnych wartości należy się kierować prawdą Chrystusową.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
Jest do nabycia książka pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca,Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem , gdy ja staję się Bogiem,bardziej Bogiem niż człowiekiem"
3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.
5. Zachęcam naszą młodzież aby wzięła udział w XXXII Światowych Dniach Młodzieży połączony z Wizytą Apostolską Papieża Franciszka w Polsce 27-31 lipca 2016 r.
6. Mamy w kościele na Ślęzy nową figurę św. Jakuba, którą wykonał artysta rzeźbiarz Andrzej Bukowski z Kościeliska k. Zakopanego. Jakub Większy Apostoł zm. ok. 44 r. Był bratem św. Jana pochodził z Betsaidy nad jeziorem Galilejskim należał do uczniów Chrystusa. Herod Agrypa kazał go ściąć mieczem. Tradycja utrzymuje, że Apostoł przed śmiercią ucałował swego kata,który nawrócił się na wiarę chrześcijańską. Relikwie jego są czczone w Santiago de Compostela( Hiszpania), dokąd zostały przywiezione z Jerozolimy w VII w. Jakub – hebr Jaagob- niech Bóg strzeże. Jego Święto patronalne obchodzone jest 25 lipca. Od kościoła pw Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy rozpoczyna się szlak pielgrzymi św. Jakuba do Santiago de Compostela.
7.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej okien i ścian kościoła na Ślęzy /fugowanie kamieni/ . Wykonaliśmy projekt techniczny przypór podtrzymujących główne ściany schodów do kościoła na Ślęzy. Zakończyliśmy pomyślnie prace na wieży zabezpieczając kościół przed wilgocią. Ofiarodawcom za wsparcie tego dzieła serdecznie dziękuję. Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży. Bóg zapłać!
8. Zapraszam na uroczystą Mszę św. Za duszę Księcia Bolka II 31 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zm. 28 lipca 1368 r. Jest to wielka postać związana ze Ślęzą. Długosz w swojej kronice napisał:, że choć inni książęta zaparli się ojczyzny dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu Niemcowi na tronie czeskim – to on „ nie dał się zwieść do tego grzechu oświadczył głośno,że jest księciem polskim, ad jedności z polską nigdy nie dostąpi".

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"