"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia przed nami jedno z najtrudniejszych wymagań: Mówi: „Jeśli kto chce iść za Mną. Niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje",niech zrezygnuje z osobistych planów życiowych, zgodzi się na krzyż a wtedy człowiek będzie zdolny otrzymać moc Ducha św. Adam Mickiewicz powiedział: Krzyż wbity na Golgocie tego nie wybawi, kto sam na sercu swoim krzyża nie wystawi"

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
Jest do nabycia książka pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca,Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem , gdy ja staję się Bogiem,bardziej Bogiem niż człowiekiem"
3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.
5. 24 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela patrona naszej Archidiecezji.
6.16 czerwca Nasz Metropolita Wrocławski Abp Józef Kupny obchodził 3 Rocznicę Ingresu.
7. Zachęcam naszą młodzież aby wzięła udział w XXXII Światowych Dniach Młodzieży połączony z Wizytą Apostolską Papieża Franciszka w Polsce 27-31 lipca 2016 r.
8.Zachęcam do obejrzenia Arcybiskupiego Twittera com abp Józef Kupny. refleksji do Ewangelii. „ Sól, by nadać potrawie smak, musi się w niej rozpuścić. Chrześcijanie nie mają tworzyć zamkniętych enklaw, ale przenikać ten świat Ewangelią"Abp. J. Kupny
9. W tym tygodniu przywieziono z Zakopanego figurę św. Jakuba, którą wykonał artysta rzeźbiarz Andrzej Bukowski. Jakub Większy Apostoł zm. ok. 44 r. Był bratem św. Jana pochodził z Betsaidy nad jeziorem Galilejskim należał do uczniów Chrystusa. Herod Agrypa kazał go ściąć mieczem. Tradycja utrzymuje, że Apostoł przed śmiercią ucałował swego kata,który nawrócił się na wiarę chrześcijańską. Relikwie jego są czczone w Santiago de Compostela( Hiszpania), dokąd zostały przywiezione z Jerozolimy w VII w. Jakub – hebr Jaagob- niech Bóg strzeże. Jego Święto patronalne obchodzone jest 25 lipca. Od kościoła pw Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy rozpoczyna się szlak pielgrzymi św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"