"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8.05.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Widzialne wniebowstąpienie Pana Jezusa miało miejsce na Górze Oliwnej. Dzisiaj znajduje się tam kaplica upamiętniająca to wydarzenie. Pan Jezus rozstał się widzialnie ze swoimi uczniami, kiedy im błogosławił. Właśnie wtedy, jak mówi dzisiejsza Ewangelia, został uniesiony do nieba, aby dać dar Ducha Świętego, mocą którego możemy się modlić, mocą którego możemy miłować tak jak on, mocą którego możemy nawet czynić cuda. Postawmy sobie pytanie: jak często przebywamy w naszych świątyniach katolickich? Czy stale, czy codziennie? Czy więcej wielbimy Boga, a może więcej prosimy? Pytajmy się czy nasza dusza jest czysta? Czy oświeca ją blask nieba?

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

3. Dnia 16 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszenia goście z polski i z zagranicy.

4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.

5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. .

6. 15 maja o godz. 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z naszej parafii.

7. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na patriotyczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku. W wydarzeniu uczestniczył będzie Ks. abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

8. Nabożeństwo Majowe w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00.

Ks. dr Ryszard Staszak

Refleksja na 1050. rocznicę chrztu Polski:

„Nasza Ojczyzna już przeszło tysiąc lat trzyma dzielnie sztandar wiary. Z racji jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski wszyscy Polacy powinni razem stanąć pod tym sztandarem i uświadomić sobie, że ten skarb, który nosimy w swoich sercach, nie jest tylko wspaniałym darem, dziedzictwem naszych ojców, ale przede wszystkim zadaniem, które codziennie na nowo trzeba podejmować w ciągle zmieniających się okolicznościach życia. Jeżeli bowiem nasza wiara nie wyda dobrych owoców w postaci konkretnych czynów, na nic zda się rozpamiętywanie nawet najbardziej chwalebnych momentów z naszej przeszłości."

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"