"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 1.05.2016. Rok C – Sw. Józefa Robotnika

Wprowadzenie do liturgii

Na pogrzebie Anny Jantar wybitnej piosenkarki, która zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu w Warszawie padły słowa Juliusza Osterwy: „ Do zobaczenia już idę do Boga." Idę do Boga te słowa słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Całe moje życie powinno być drogą do Ojca. Droga do Ojca prowadzi przez przykazania Boże.Iść drogą przykazań to znaczy być dobrym katolikiem to znaczy życ Słowem Bożym, żyć łaską którą dają sakramenty święte.Taką droga do Boga szedł św. Józef przybrany ojciec opiekun i wychowawca Jezusa. Był wierny Bogu delikatny, kochający i troskliwy.

OGŁOSZENIA

2015- 2016 - Pierwsza Rocznica Rekonsekracji Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Slęży.
Dziś uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach i 14.00 na Górze Slęzy pod przewodnictwem Ks. Bpa prof. Jacka Kicińskiego z Wrocławia.Majówka rozpocznie się nabożeństwem w sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o godz. 9.45 po nabożeństwie pielgrzymi udadzą się na Ślęże, aby tam o godz. 14.00 uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego – Wikariusza Generanego Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu. Jest to wspaniała okazja by odkryć potęgę Boga Stwórcy na Ślęzy w pięknie Jego stworzenia. Rekonsekrowany kościól na Górze Slęzy przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocłąwskiego dnia 1 maja 2015 r. posiadał zawsze walory sakralne, historyczne i turystyczne ponieważ lezy na Europejskim Szlaku pielgrzymkowym Św. Jakuba / do Santiago de Compostela w Hiszpanii/ O tym miejscu pisał w swojej kronice Biskup Magdeburga Tietmar:..." w kraju śląskim,który tę otrzymał niegdyś od pewnej wielkiej i bardzo wysokiej góry. Owa góra wielkiej doznawała czci u wszystkich mieszkańców z powodu swego ogromu oraz swego przeznaczenia"
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. We wrześniu 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów. Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. W trakcie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski odbędzie się uroczysta sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce" w namiocie na polanie Góry Ślęży. Ponadto zostanie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.
5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. .
6. 15 maja o godz. 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii.
7. 1 maja o godz. 12.00 w kościele w Sulistrowiczkach odbędzie się uroczystość odpustowa. Tego samego dnia o godz. 14.00 w kościele na Ślęży odbędzie się Msza Św. w intencji Miłośników Ziemi Ślężańskiej oraz pielgrzymów. Uroczystościm będzie przewodniczył Ks. bp Jacek Kiciński.
8. 3 maja o godz. 9.00 w Strzegomianach odbędzie się Msza Św. Odpustowa.
9. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na partioryczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku. W wydarzeniu uczestniczył będzie Ks. abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny.
10.Dzis zbiórka do puszek przed kosciołem po każdej Mszy św,na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg załać!
11.Nabożeństwo Majowe w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00.


Ks.dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"