"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27.03.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Pełni radości gromadzimy się wokół Chrystusowego ołtarza aby świętować Jego zwycięstwo nad śmiercią .Pan naprawdę zmartwychwstał . W ten szczególny sposób świętujemy Eucharystię, by oddać cześć Odkupicielowi. Zmartwychwstanie Chrystusa to szczytowy punkt dziejów człowieka i historii zbawienia. Chrystus pokonując śmierć daje nam nadzieję, ze zło i grzech, które są w nas, zostały pokonane przez miłość. Ogłoście Chrystusa Panem swego życia.


ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI
życzą Ks. dr Ryszard Staszak oraz Ks. Kuba Bartczak


OGŁOSZENIA

– Rezurekcja w Sulistrowicach godz. 6.00 w Strzegomianach godz, 6.00
1.Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania – 9.00 – Strzegomiany , 10.30 – Sulistrowice 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, Msza św. na górze Ślęza 14.00.Taca będzie przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęzy. Poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. jak wyżej. Tace będzie przeznaczona na potrzeby Papieskiego wydziału Teologicznego we Wrocławiu
2. Przygotowałem do druku książkę „Angelus Silesius. i mistyka w cieniu Góry Ślęży" - dedykowaną pamięci moich rodziców, Katarzyny i Franciszka, oraz Ks. Bpa Józefa Pazdura, którzy opowiedzieli mi jak odnaleźć Boga w każdym człowieku. Książka
niedługo będzie do nabycia.
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
4. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
5. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura. W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Mesco dux Polonie baptyzatur - „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył 1050 lat temu plemiona polskie w jeden organizm państwowy, z którego dziedzictwa korzystamy do dziś. Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex. Książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.
6. 2-3 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie uczestników na Przełęczy Tąpadła o godz. 23.00 z modlitewnym wejściem na Ślężę, Adoracja Relikwii Światowych Dni Młodzieży, Nocne Czuwanie w kościele na Ślęży przy udziale wspólnot młodzieżowych z Wrocławia i Świdnicy.
7. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego. Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności twojej racz nas nie wypuszczać a za przyczyną Najświętszej Panny Królowej Naszej błogosław Ojczyźnie Naszej...ks. Piotr Skarga
8.3 kwietnia br. na Ślęży o godz. 14.00 koncert Zespołu NOE z Wrocławia Zapraszamy
Krótka historia chrystianizacji narodu, CHRZEST POLSKI
W Wielką sobotę 14 kwietnia 966 chrzest przyjął władca państwa polskiego oraz jego najbliższe otoczenie. Zadanie chrystianizacji narodu spadło na barki biskupa Jordana i jego ofiarnych misjonarzy. jordan był benedyktyńskim mnichem. Pochodził prawdopodobnie z Włoch ale biegle posługiwał się mową słowiańską ponieważ pracował jako misjonarz wśród Słowian. Kronikarz Thietmar podaje,że Jordan nie miał łatwej przeprawy z przywiązanymi do starych wierzeń Polakami, ale dzięki żarliwej wierze i misyjnej gorliwości zdołał ochrzcić większość poddanych Mieszka I. Misjonarze głosili nauki zbiorowo i chrzcili partiami całe gromady ludu. Religia chrześcijańska zapewniła Polsce trwałe i pełnoprawne miejsce we wspólnocie państw chrześcijańskich ówczesnej Europy. .Kronikarz Thietmar pisze, że nie ma wątpliwości, że pierwszy polski władca autentycznie uwierzył w Chrystusa i się nawrócił. Gwarancją trwałości przymierza polsko- czeskiego był ślub Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą, która był chrześcijanką i czyniła wszystko aby wyrwać swego męża z mroków pogaństwa.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"