"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.02.2016. Rok C Cyryla, Metodego, Walentego

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii czytamy,że Pan Jezus był kuszony przez szatana,złego ducha. I zwyciężył go .Pan Jezus mówi do szatana: nie samym chlebem żyje człowiek?Człowiek żyje wszelkim słowem Bożym. Do utrzymania struktury duchowej człowieka jest potrzebny duchowy chleb człowieczeństwa a jest nim Słowo Boże. Aby pokonać pokusy szatana trzeba oddać pokłon Bogu trzeba spełniać wole Boga zawartą w nauce papieża,biskupów i kapłanów. Służyć Bogu w kościele w parafii, wśród chorych i biednych.

OGŁOSZENIA

1, W sobotę 13 lutego br. po południowej modlitwie Anioł Pański nasz Metropolita Wrocławski Abp Józef Kupny odczytał komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce od Ojca Świętego Franciszka, ze O Jacek Kiciński ze Zgromadzenia Ojców Klaretynów w e Wrocławiu otrzymał nominację na biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej. Abp Józef Kupny życzył biskupowi nominatowi wiele łask Ducha św. w sprawowaniu posługi biskupiej. Parafianie i Księża z Sulistrowic życzą Księdzu Biskupowi Bożego błogosławieństwa i wiele łask w niełatwej posłudze biskupiej dla dobra naszej Archidiecezji.
2 Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

3. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

4. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka

5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

6. Przypominamy Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 w Sulistrowicach i w Strzegomianach, Gorzkie Żale w niedziele przed Msza święta o godz. 10.00
7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. 28 luty -02 marca 2016 r. Rekolekcje będzie prowadził wychowawca Seminarium Metropolitalnego we Wrocławiu ojciec duchowny ks. dr Arkadiusz Kruk
8. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz 25-lecie Powstania Parafii Sulistrowickiej, przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów.
W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące zawsze Kościół z Narodem .Przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku. Sekwencja łacińska Mesco dux Polonie baptyzatur- „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex .książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.

9. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa ,tak było zawsze w naszej historii.

10. Przygotowałem do druku nowa książkę, pt. Anioł Ślązak /Angelus Silesius /, Mistyka w cieniu Ślęży. Tę ksiązkę dedykuje kochanym rodzicom Katarzynie i Franciszkowi mojemu wychowawcy Księdzu Biskupowi Józefowi Pazdurowi, którzy opowiedzieli mi jak odnaleźć Boga w każdym człowieku. „Zatrzymaj się, gdzie biegniesz – wszak niebo jest w tobie,Gdzie idziesz szukać Boga?Masz Go znaleźć w sobie." Cherubinischer Wandersmann I 82

Ks. Ryszard i ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"