"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 10.01.2016 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Człowiek wierzący ma za zadanie ciągle sprawdzać autentyczność i wierność swojego obrazu Boga, którego jest odbiciem. Chrzest czyni nas dziećmi Boga, a życie pokazuje jak go rozumiemy i naśladujemy. Najczęściej nie lubimy prawdy o sobie, żyjemy w oparach pochlebstwa i łatwej aprobaty dla swoich czynów. Bp Ignacy Krasicki w wierszu "Malarze" przypomniał tę prawdę: „Dwaj portretów malarze słynęli przed laty, Piotr Dobry - a ubogi, Jan Zły - a bogaty. Piotr namalował wybornie, a głód go uciskał, Jan mało i źle robił, więc jednak zyskał. Dlaczegóż los tak różny mieli ci malarze, Piotr malował podobnie, Jan piękniejsze twarze". Najczęstszym powodem zniekształcenia obrazu w naszym życiu jest egoizm i grzechy główne: pycha i gniew, nieczystość, zazdrość oraz lenistwo. Każdy wierzący w sakramencie chrztu wezwany jest do trudu, wyrzeczeń, samozaparcia,
odwrócenia się od zła.

OGŁOSZENIA

1. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii od godz. 10 (po Uroczystości Trzech Króli):
15-16.01.2016 – Sulistrowice, Ks. proboszcz Ryszard Staszak - od ul. Nowej
15-16.01.2016 – Sulistrowiczki, Ks. wikariusz Jakub Bartczak - od ul. Świdnickiej

Jako Wasi Duszpasterze udamy się do waszych domów, aby razem z wami we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść Boże Błogosławieństwo. Zechciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy sobie szacunek. Niech Wasz dom będzie przygotowany do tych odwiedzin: nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo Święte i zeszyty do religii – jeśli są dzieci czy młodzież w wieku szkolnym. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a zarazem miła i serdeczna. W czasie odwiedzin odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości, nie jesteśmy ograniczeni czasem i chcemy go dobrze spędzić razem z Wami. Prosimy również naszych Parafian o przygotowanie danych osobowych do aktualizacji. Podczas kolędy będzie możliwość zamawiania intencji Mszy świętych za swoich zmarłych oraz w różnych okolicznościach życia, a także uzupełnienie kartoteki rodzinnej.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiary do puszek przeznaczone są zaś na potrzeby misjonarzy w Polsce i za granicą.
4. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka
5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
6. 10.01.2016 r. o godz. 12.00 po Mszy Św. zapraszamy do kaplicy w Sulistrowiczkach na koncert kolęd i pastorałek Zespołu Kameralnego Ostinato z Wrocławia. Zespół kameralny Ostinato powstał jesienią 2011 r. Członkowie, założyciele i prawie cały obecny skład to osoby należące do dawnego chóru Politechniki Wrocławskiej, prowadzonego w tamtych latach przez p. Piotra Ferensowicza.
7. Zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego kolędowania w Kościele parafialnym w Sulistrowicach 10.01.2016r. o godz 16.00. Dla najlepszych wykonawców kolęd przygotowaliśmy nagrody niespodzianki.
8. Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii aktywnie uczestniczących w życiu parafialnym na wiosnę zorganizujemy pielgrzymko - wycieczkę w atrakcyjne miejsca w Polsce. Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30
9. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 rocznicy chrztu Polski na górze Ślęży oraz 25 lecie powstania parafii Sulistrowickiej, przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów dotyczących historii naszej ojczyzny i początków chrześcijaństwa na terenie ziemi Ślężańskiej.
10. Módlmy się, aby nasze rodziny Polskie, które otrzymały nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowały tej szansy.

Serdecznie pozdrawiają Ks. Ryszard i Ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"