"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NOWY ROK 2016 UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI , Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Nowy Rok 2016 - to jest jutro, które leży w ręku Boga, w ręku Syna Boże, którego posłał na świat Bóg Ojciec, a który stał się człowiekiem. Zrodzony z niewiasty, z Maryi i otrzymał imię Jezus. Ten Nowy Rok rozpoczynamy - jak mówi Ewangelia dzisiejsza – w imię Jezusa: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię,nadano Imię Jezus". Co to znaczy, że ten Nowy Rok rozpoczynamy w imię Jezusa? To znaczy, że Syna Bożego, który narodził się z Maryi Dziewicy, uznajemy za jedynego naszego Zbawiciela. W ten Nowy Rok idziemy nie sami, ale z Jezusem Chrystusem Zbawicielem. Powierz Jezusowi cały Nowy Rok, zaufaj mu, a On wprowadzi pokój do twego serca i będzie działał.

OGŁOSZENIA

1. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii od godz. 10 (po Uroczystości Trzech Króli):
8-9.01.2016 Strzegomiany, Ks. proboszcz Ryszard Staszak – od ul. Wrocławskiej
8-9.01.2016 – Będkowice, Ks. wikariusz Jakub Bartczak - od ul. Wolności
15-16.01.2016 – Sulistrowice, Ks. proboszcz Ryszard Staszak - od ul. Nowej
15-16.01.2016 – Sulistrowiczki, Ks. wikariusz Jakub Bartczak - od ul. Świdnickiej
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży
4. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka
5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
6. Msza św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2015 r. i powitanie Nowego Roku 2016 - o godz. 22.00. Po Mszy św. atrakcje kulinarne - grochówka plebana. Msza św. Sylwestrowa o godz. 17.00 w Sulistrowicach z podsumowaniem 2015 r.
7. 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. godz. 9.00 – Strzegomiany, 10.30 – Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża.
8. 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli - Objawienia Pańskiego – Msze św. godz. 9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

SPRAWOZDANIE Z ŻYCIA PARAFII W 2015 ROKU:

Chrztów św. udzielono 43, Ślubów pobłogosławiono 45, odeszło do wieczności 8 osób
W 2015 r. w Pasterce na Ślęży wzięło udział 500 osób, w Sulistrowiczkach 1200 osób
1 maja 2015r. Ks. Abp. Józef Kupny Metropolita Wrocławski dokonał rekonsekracji kościoła na górze Ślęży. Główny cel został osiągnięty, doprowadzono kościół do stanu pierwotnego, w którym jest sprawowana Msza św. w niedziele i święta. Świątynia spełnia rolę ewangelizacyjną, sakralną, historyczną i turystyczną.
13 sierpnia 2015r. Ślęzę odwiedził Ks kard. Joachim Meissner z Kolonii. orędownik Pojednania Polsko – Niemieckiego, wraz z Ks. abp. Józefem Kupnym.
Z początkiem września Ks. Abp. Józef Kupny skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii wikariusza Ks. mgr Jakuba Bartczaka, znanego w Polsce Ks. rapera, duszpasterza młodzieży, który w Dekanacie Sobótka ma za zadanie przygotować młodzież do Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Wrocławskiej.
24 września 2016 r. planujemy Uroczystą Mszę św. na Ślęży przy udziale dostojnych Gości z Polski i zagranicy na Wrocławskiej na Ślęży – Górze Tabor, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i 25 Rocznicy powstania parafii w Sulistrowicach.

My Polacy dostajemy nową szansę aby wiele zmienić w naszym życiu rodzinnym, społecznym i narodowym. Módlmy się o to, abyśmy tej szansy nie zmarnowali. Życzenia płynące ze Starego Testamentu "Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni swe oblicze nad tobą. Niech cię obdarzy swą łaską /.../ pokojem".

Modlimy się słowami Św. Franciszka z Asyżu „O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; jedność tam, gdzie panuje zwątpienie; nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; światło, tam gdzie panuje mrok; radość, tam gdzie panuje smutek"


Serdecznie pozdrawiają Ks. Ryszard i Ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"