"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

16 października 1978 r. 111 kardynałów powołało na stolicę Piotrową kardynała Wojtyłę. Wielka radość zapanowała wtedy w całym kraju. Początkowo trudno było uwierzyć, że Polak został papieżem. Łzy radości napłynęły do oczu milionów Polaków. Cały świat zaczął inaczej patrzeć na Polskę i zaczął pytać: skąd wziął się taki człowiek o takiej wierze, mądrości i sercu, którym ogarnął cały świat? Kościołowi był wtedy potrzebny taki papież, który przypomniał, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Polaków ożywił wtedy wołaniem na placu Piłsudskiego w Warszawie: Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze tej ziemi. I od tego zaczęła się odnowa Polskiej ziemi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Posiadamy już namalowaną kopię obrazu Matki Bożej Zobtenberg – Madonna, który ofiarował papież Pius IX kościołowi na Ślęzy po remoncie spowodowanym uderzeniem pioruna i pożarem. W najbliższym czasie poświęcenie obrazu oraz uroczysta instalacja.

3. W dalszym ciągu trwa zabezpieczanie fundamentów i murów kościoła zniszczonych przez wieloletnią erozję. Kamienie z których został zbudowany kościół ulegały wypłukaniu przez deszcz i mróz. Podczas silnych wiatrów kamienie zaczęły wypadać, powodując zagrożenie życia pielgrzymów i turystów.

4. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.

6. W dniach 12-17.10.2015 r. organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela, Coimbry i Porto. Zapraszamy zainteresowanych do przeczytania programu, wszelkich informacji udziela Biuro Alfa -Tur tel.71 352 23 19 lub 601 788 190.
Podczas ww. pielgrzymki planujemy zakup figury Matki Bożej Fatimskiej na Ślężę.

7. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym przez cały październik, codziennie o godz, 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach i w Strzegomianach o godz. 17.00

8. Z okazji obchodów XV Dnia Papieskiego Jan Paweł II – Patron Europy.
11 października 2015 r. Przedstawiciele młodzieży parafialnej będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. Głównym nurtem działalności Fundacji papieskiej jest propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii odbędą się imprezy kulturalne oraz zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży utalentowanej, pochodzącej z niezamożnych rodzin. W ten sposób pomagamy 2500 uczniom i studentom. Jest to żywy pomnik Jana Pawła II. Po Mszy świętej zapraszamy na kremówki papieskie.

9. Przypominam, że kancelaria parafialna jest czynna codziennie w godz. 18.30 – 19.30, a w innych godzinach, po indywidualnym ustaleniu terminu.

Pozdrawiają duszpasterze
ks. prałat Ryszard Staszak oraz ks. Jakub Bartczak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"