"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2015 Rok B
Wprowadzenie do liturgii

Są tacy którzy wierzą w chrzest jako zabobon. To wydarzenie dla nich ma charakter magiczny niż związany z tajemnicą Krzyża i zmartwychwstania Jezusa. Niosą swe dziecko do chrztu z lęku, by nic złego je nie spotkało, by „w razie" miały dostęp do szczęśliwych zaświatów. Są rodzice, którzy otrzymali dar wiary i chcą się nim podzielić ze swoimi dziećmi, chcą by i one spotkały w swoim życiu prawdziwego Boga, i były z Nim szczęśliwe. Po chrzcie świętym rozpoczyna się etap decydowania, najpierw w imieniu dziecka decyzję podejmują rodzice aby później ono samo, patrząc na ich życie, dokonywało wyborów. Wiara to dar objawiony przez Boga, człowiek który przyjmuje ten dar musi być gotowy aby dawać świadectwo o Bogu odpowiedzialnym życiem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Ks. kardynał Joachim Meissner, w liście skierowanym do księdza prałata Ryszarda Staszaka, proboszcza w Sulistrowicach, w albumie pt. „Krzeszowskie sanktuarium" przekazał list, w którym napisał: kochany księże ze Ślęży, za piękny album kościółów archidiecezji wrocławskiej jeszcze raz serdecznie dziękuję, jak również za miłe i serdecznie przyjęcie księdza, w gościnnej plebanii i w waszej gminie. Wasze zaangażowanie duszpasterskie głęboko mnie poruszyło.
Niech was Bóg błogosławi. Wasz Joachim kardynał Meissner. (tłumaczenie z języka niemieckiego, które znajduje się w kościele na Ślęży)

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania strony internetowej: www.sleza.info

4. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00.

5. Kończymy już prace kamieniarskie przy odwodnieniu zabytkowych murów krużganków kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom za wsparcie materialne tych prac serdecznie dziękuję.

6. Zapowiedzi przedślubne:
a. Michał DROZD, zam. Tompadła 47 oraz Sylwia Anna KWIATKOWSKA, zam. Sulistrowice
b. Michał Konrad UNGURIAN, zam. Strzegomiany oraz Agnieszka SZABUNIEWICZ, zam. Góra Śląska

7. 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek mszy św. niedzielny: 9:00 Strzegomiany, 10:30 Sulistrowice, 14:00 Góra Ślęża, 12:00 i 19:00 Sulistrowiczki

8. W najbliższym tygodniu planujemy namalowanie obrazu kopi Matki Bożej Zobtenberg – Madonna, który ofiarował po remoncie kościoła na Ślęży papież Pius IX

Ks dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"