"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.08.2015 Rok B
Wprowadzenie do liturgii

Naszą kulturę od przeszło tysiąca lat przenika cywilizacja chrześcijańska. Nie postępujmy jak poganie z próżnym myśleniem Ef.4,7 porzućmy dawnego człowieka który żyje wg hasła jedz pij i używaj, który na wakacjach szuka jedynie piwa, grilla, restauracji,potańcówki o innych zajęciach nie mówiąc. Jak mówi Pismo św. trzeba przyoblec się w nowego człowieka stworzonego na obraz Boga.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś uroczysta Msza św. o godz.14.00 na Ślęzy w rocznicę śmierci księcia Świdnicko – Jaworskiego Bolka II – jest to dzień Sląska Polskiego w kościele na Ślęzy.
Na Ślęzy można podziwiać fragmenty murów zamku piastowskiego budowanego przez księcia Bolka II .Wykład na temat Księcia Bolka II wygłosi dr Zbigniew Hałat z Wrocławia.

1.13 sierpnia 2015 odwiedzi naszą wspólnotę parafialną i kościół na Ślęzy Ks. kard. Joachim Meissner z Kolonii orędownik na rzecz Pojednania Polsko -Niemieckiego wraz z Ks. Abp. Józefem Kupnym – Metropolitą Wrocławskim. Ks. kard. Joachim Meissner urodził się we Wrocławiu- Leśnicy .

2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
1.
3 Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że transmitujemy Mszę Św. ze Ślęży przez internet w każdą niedzielę i święta godz.14.00. Zachęcam również do zakupu książki pt. „Tajemniczy Dolny Śląsk" autorstwa Pana redaktora Marka Perzyńskiego. W książce przeczytają Państwo m .in. o historii zamku na szczycie Ślęzy, ale również o tajemniczych miejscach Dolnego Śląska. Książka dedykowana jest odkrywcom, badaczom, tropicielom oraz miłośnikom zagadek. Jest również do nabycia nowy foldre o kościele na Ślęży.

4 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Realizujemy drugi etap prac dzięki wsparciu materialnym turystów i miłośników Ziemi Ślężańskiej to odwonienie kościoła i krużganków, wykonie izolacji, wymiana rur spustowych i rynien. Pozostanie jeszcze trzeci etap najważniejszy czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi tego kościoła odnalezione w miejscu wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego.

5. Prowadzimy w dalszym ciągu prace budowlane przy odwodnieniu zabytkowych murów krużganków kościoła na Ślęży., Zabezpieczamy fundamenty kościoła przed wodami opadowymi. Dotychczas podczas każdej burzy setki hektolitrów wody dostaje się pod fundamenty kościoła. Osuszamy również mury na wieży widokowej kościoła, odgrzybiliśmy klatkę schodową i położyliśmy nowy tynk na wieży kościoła na Ślęży .Ofiarodawcom za wsparcie materialne tych prac serdecznie dziękuję.

6. Dziś gościmy w naszej parafii Poetę Kazimierza Józefa Węgrzyna – „Norwida współczesnych czasów" Członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Laureata Nagrody Specjalnej Śląsko – Dąbrowskiej Komitetu Kultury Niezależnej, Nagrody specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Nagrody 'Polonia Pro Arte" Autora Psałterza Narodu Polskiego. Po Mszy św. spotkanie z Poetą, który mówiąc o człowieczeństwie rozpala miłość do Ojczyzny, która domaga się czynu. Cyprian Norwid pisze „ Bo piękno na to jest, by zachwycało Do Pracy -praca by się zmartwychwstało"

7. Dzisiejszą uroczystość na Ślęży o godz. 14.00 uświetni śpiewem wspaniała dolnośląska artystka scen wrocławskich Elżbieta Mach .

Zapowiedzi przedślubne
Tomasz Klepuszewski ma zawrzeć związek małżeński z Jolantą Żywioł
Piotr Ostrowski ma zamiar zawrzeć małżeństwo z Moniką Droszczak

Ks. dr R. Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"