"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA po Pięćdziesiątnicy, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ-31.05.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Chwała niech będzie Bogu w Trójcy Osób za dzieło stworzenia, odkupienia i uświęcenia całego świata. Niech w Trójcy Jedyny wspiera naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy do końca życia kroczyli za Bogiem, który nas stworzył, odkupił i uświęcił.

Warto przeczytać

16 czerwca 2015 r przypada 2 -ga Rocznica Ingresu i przyjęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji J.E. Ks. Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, polecamy modlitwom osobę naszego Najdostojniejszego Arcypasterza.
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła na Ślęzy.
2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że wznowiliśmy transmisję Mszy Św. ze Ślęży przez internet.
3. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.
4 Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Spowiedź przed bierzmowaniem 6 czerwca o godz, 16.00 Kandydatów do bierzmowania spoza naszej parafii proszę o dostarczenie świadectw chrztu do 5 czerwca bm.
5 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
6. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Drugi etap prac to: osuszyć, odgrzybić mury kościoła,odwonić podesty na schodach, wykonać izolacje, wymienić rury spustowe,rynny, odnowić krużganki dla pielgrzymów i turystów, wykonać ogrzewanie kościoła. Pozostanie jeszcze trzeci etap, czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi kościoła na Ślęzy odnalezione przez archeologów.
7.Prowadzimy prace przy odwodnieniu kościoła na Ślęzy / wykonano kratkę odprowadzającą wodę deszczową zabezpieczającą podziemia pod schodami/, prowadzimy prace przy odwodnieniu krużganków.
8.Noce Kościołów 20.06 2015 r
Sulistrowiczki – Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca
Sobota 20.06.2015 godz. 19.00– Msza św. w intencji śp. Bp Józefa Pazdura
O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o pokój w świecie .
9.Dziś 31 maja 2015 o godz. 14.00 na Ślęzy Uroczystość Odpustowa Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
10. 29 maja 2015 r po raz pierwszy w historii kościoła na Ślęzy, został pobłogosławiony związek małżeński miłośników Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia.
11.Uroczystość Bożego Ciała 4 czerwca w czwartek porządek odprawiania Mszy św. jak w niedzielę o godz. 9.00 – Strzegomiany ,12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Ślęza,
10.00 – Sulistrowice Po Mszy św. procesja do 4-ch Ołtarzy . 1. Kaplica Piety ul B. Chrobrego, 2. Ołtarz przy Krzyżu ul Jagiellońska. /Rodz. Kołtów /3. Ołtarz przy Krzyżu /Rodz. Piotrowiczów,/ 4. Ołtarz przy kościele parafialnym.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"