"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA PALMOWA – 29.03.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, wprowadza nas w przeżywanie największej tajemnicy naszej wiary. Wprowadza nas w przestrzeń Jezusowego krzyża. Jezus dobrze wiedział co będzie się działo za kilka dni. Zamiast „Hosanna" będą wołać „Ukrzyżuj Go, Ukrzyżuj!". Cyceron tak pisał o krzyżu: Związać obywatela rzymskiego – jest to przestępstwo, obić go - to zbrodnia, zabić - prawie ojcobójstwo. A cóż powiedzieć o zawieszeniu na krzyżu? Rzeczy tak przerażającej nie można nadać wystarczającej nazwy.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Rozpoczynamy celebrację Triduum Paschalnego będącym szczytem całego roku liturgicznego. Podczas tych trzech świętych dni kościół uobecnia w liturgii najważniejsze tajemnice z życia Jezusa Chrystusa – Jego śmierć i Zmartwychwstanie. W Wielki Czwartek przenosimy się myślą do Wieczernika, tam ustanawia Chrystus Eucharystię i sakrament kapłaństwa. "Dałem wam przykład, abyście i wy tak czynili jak Ja wam uczyniłem". Wielki Piątek najsmutniejszy dzień żałoby i postu ponieważ umarł Chrystus na krzyżu. Dzień adoracji Krzyża i Komunii św. Wielka Sobota - Wigilia Paschalna święta Noc Paschalna. Chrystus wyzwolił nas z niewoli grzechu i zwyciężył śmierć, który jest światłością świata „.Głosimy śmierć Twoją Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale".

2. W kościele na Ślęży wykonaliśmy podkład betonowy pod płytki granitowe. Obecnie układamy w prezbiterium płytki z 3-metrową szklaną płytą. W najbliższym czasie granitowe płyty będą układane w części głównej kościoła.

3. Wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena z XIV w.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

5. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

6. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

7. Poświęcenie i rekonsekracja odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem JE ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, na którą już dziś serdecznie zapraszam. Od godz. 12.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące (atrakcje kulinarne, występy zespołu ludowego „Dolnoślązacy" oraz zespołu „Zayazd" Lecha Makowieckiego). Ponadto w weekend poprzedzający przyjazd Arcybiskupa w kościele parafialnym w Sulistrowicach odbędą się audiowizualne rekolekcje ewangelizacyjne.

8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

9. Są do nabycia świece wielkanocne i baranki na wsparcie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz puszki „Jałmużna Wielkopostna 2015", z których zbiórka pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do tej skarbonki, która znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła.

10. Składam serdeczne podziękowanie naszym parafianom za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu oraz wystrój kościoła.

11. TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek o godz.17.00- Strzegomiany, 19.00 – Sulistrowice
Wielki Piątek o godz.17.00 – Strzegomiany, 19.00 – Sulistrowice - Adoracja Krzyża do godz. 22.00
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna godz.19.00 – Strzegomiany 21.00 – Sulistrowice

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"