"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii


Pewien artysta William Achterman, malując obraz, Zdjęcie z krzyża, przedstawił na nim siebie jako ucznia wyjmującego gwoźdź z nóg Chrystusa. Na pytanie: „Dlaczego"- odpowiedział:" Ja już tyle gwoździ wbiłem swoimi grzechami w ciało Chrystusa, że najwyższy czas, abym je zaczął wyjmować". Zastanówmy się, czy w okresie Wielkiego Postu nie nadszedł czas i dla nas, abyśmy zaczęli wyjmować gwoździe z ran Zbawiciela przez szczerą pokutę i przemianę życia, zakończoną żalem i spowiedzią świętą.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Trwa Wielki Post, czyli okres 40 dniowego przygotowania paschalnego. Niech ten czas będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę Krzyża. Pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele przed Mszą Św. o godz. 10.00.

2.W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace związane z ułożeniem granitowej posadzki wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.
.
3. Informujemy, że wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży - otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena z XIV w.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parami.

5. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

6.Nadal poszukujemy sponsorów Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży.

7.Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

8.Poświęcenie odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem JE ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, na którą już dziś serdecznie zapraszam. Od godz. 12.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące (atrakcje kulinarne, występy zespołu ludowego z regionu ,Dolnoślązacy oraz zespołu Zayazd Lecha Makowieckiego ). Ponadto w weekend poprzedzający przyjazd Arcybiskupa w kościele parafialnym w Sulistrowicach odbędą się audiowizualne rekolekcje ewangelizacyjne.

9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

10.Rekolekcje Wielkopostne od 26-28 marca 2015 będzie prowadził o. Zbigniew Zalewski -sercanin z Wrocławia.

Plan rekolekcji
26.03.2015 – czwartek
16.00 -Strzegomiany- Msza św. z nauką rekolekcyjną
17.30-Sulistrowice – Msza św. z nauką rekolekcyjną
19.00 – Sulistrowiczki – Msza św. z nauką rekolekcyjną
27.03.2015 – piątek
16.00– Strzegomiany – Msza św, z nauką rekolekcyjną
17.30 – Sulistrowice, - Msza św. z nauką rekolekcyjną 20.00 – Spotkanie z młodzieżą
19.00 – Sulistrowiczki – Msza św. z nauką rekolekcyjną
28.03.2015 – sobota – spowiedź św.
Sulistrowice 9.00 – 10.00, 16,30-17.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
Strzegomiany 15.00 -16.00 – Msza św z nauką rekolekcyjną
Sulistrowiczki 18.00- 19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
Na zakończenie rekolekcji taca będzie przeznaczona na potrzeby klasztoru O, Sercanów we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2015 ROK B

 

Wprowadzenie do liturgii

Pewien artysta William Achterman, malując obraz, Zdjęcie z krzyża, przedstawił na nim siebie jako ucznia wyjmującego gwoźdź z nóg Chrystusa. Na pytanie: „Dlaczego”- odpowiedział:” Ja już tyle gwoździ wbiłem swoimi grzechami w ciało Chrystusa, że najwyższy czas, abym je zaczął wyjmować”. Zastanówmy się, czy w okresie Wielkiego Postu nie nadszedł czas i dla nas, abyśmy zaczęli wyjmować gwoździe z ran Zbawiciela przez szczerą pokutę i przemianę życia, zakończoną żalem i spowiedzią świętą.

 

WARTO PRZECZYTAĆ

 

1. Trwa Wielki Post, czyli okres 40 dniowego przygotowania paschalnego. Niech ten czas będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę Krzyża. Pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele przed Mszą Św. o godz. 10.00.

 

2.W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace związane z ułożeniemgranitowej posadzki wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.

.
3. Informujemy, że wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży - otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena z XIV w.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parami.


5. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

 

6.Nadal poszukujemy sponsorów Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria” w kościele na Ślęży.

7.Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

8.Poświęcenie odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem JE ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, na którą już dziś serdecznie zapraszam. Od godz. 12.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące (atrakcje kulinarne, występy zespołu ludowego z regionu ,Dolnoślązacy oraz zespołu Zayazd Lecha Makowieckiego ). Ponadto w weekend poprzedzający przyjazd Arcybiskupa w kościele parafialnym w Sulistrowicach odbędą się audiowizualne rekolekcje ewangelizacyjne.

9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

10.Rekolekcje Wielkopostne od 26-28 marca 2015 będzie prowadził o. Zbigniew Zalewski -sercanin z Wrocławia.

 

Plan rekolekcji

26.03.2015czwartek

16.00 -Strzegomiany- Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.30-Sulistrowice – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.00 – Sulistrowiczki – Msza św. z nauką rekolekcyjną

27.03.2015 piątek

16.00– Strzegomiany – Msza św, z nauką rekolekcyjną

17.30 – Sulistrowice, - Msza św. z nauką rekolekcyjną 20.00 – Spotkanie z młodzieżą

19.00 – Sulistrowiczki – Msza św. z nauką rekolekcyjną

28.03.2015sobota – spowiedź św.

Sulistrowice9.00 – 10.00, 16,30-17.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Strzegomiany 15.00 -16.00 – Msza św z nauką rekolekcyjną

Sulistrowiczki18.00- 19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Na zakończenie rekolekcji taca będzie przeznaczona na potrzeby klasztoru O, Sercanów we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

 

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"