"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.01.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Co to znaczy zostawić wszystko i pójść za Jezusem? To znaczy uwierzyć, że mówi prawdę. Bardziej zaufać Jemu niż sobie. To pozwolić, by nas odrywał od tego, na czym jesteśmy skupieni i czym jesteśmy pochłonięci. To nabrać dystansu do własnych dążeń. Choć zewnętrzne warunki pozostają jednakowe, wewnątrz zmienia się mnóstwo: w każdej sprawie pytamy Jezusa o Jego wolę, wszystko jej podporządkowujemy, pozwalając, aby to On faktycznie kierował naszym życiem.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Pokłosie kolędowe: Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za przyjęcie mnie na wizycie duszpasterskiej. Jestem bardzo zadowolony, że tak wielu nowych parafian pozytywnie zareagowało na mój list, który do nich wystosowałem przed kolędą. Ponad 95% parafian przyjęło mnie do swoich domów, bardzo życzliwie i serdecznie, przekazując ofiary pieniężne na ratowanie kościoła na Ślęży. W sumie zebrałem na ten cel 5,5 tys. zł.

2. Pragnę poinformować, że jest duże zainteresowanie kościołem na Ślęży zarówno od strony historycznej, sakralnej jak i turystycznej. Kościół na Ślęży od wielu lat jest celem pielgrzymek odpustowych i turystycznych. Będziemy podtrzymywać tradycję odpustu na górze Ślęży oraz nadal celebrować Msze Święte w każdą niedzielę o godz. 14.00, prowadząc całoroczne duszpasterstwo turystyczne. Jestem bardzo podbudowany faktem, iż co niedzielę i święta coraz więcej osób uczestniczy we Mszy Św. na Ślęży. Jednocześnie bardzo dziękuję za wsparcie nie tylko materialne, ale przede wszystkim duchowe, w pokonywaniu trudności jakie towarzyszą mi, odkąd przejąłem kościół na Ślęży i zaangażowałem się w jego ratowanie. Pomoc wielu ludzi świeckich i duchownych spowodowała, że już wkrótce nasze wspólne dzieło zostanie ukończone, a jego widoczny efekt ocenią Państwo sami. Dziękuję również za wszystkie dobre słowa skierowane pod moim adresem. Jak dobrze wiecie dobre słowa i czyny budują wspólnotę Ślężańską oraz zawsze podnoszą na duchu.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na gorącą herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

4. Nadal poszukujemy sponsorów Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży.

5. Wiosną planujemy udostępnienie turystom wieży widokowej i podziemi świątyni.

6. W tym roku zostanie wykonana granitowa posadzka wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.

7. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ratowanie kościoła na Ślęży.

8. Katecheza dla bierzmowanych odbędzie się po feriach zimowych.

9. Przypominamy III przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił." Chrześcijanin, który poważnie traktuje swoją wiarę pamięta, ze nie ma niedzieli bez Mszy św.
W każdą niedzielę o godz. 14.00 jest transmitowana Msza Św. z kościoła na Ślęży przez internet na stronie www.sleza.info

10. Dziś kończy się o tydzień powszechnej modlitwy o jedność Chrześcijan pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić!" (J 4,7). W tym kontekście powinniśmy cenić sobie naszą odmienność oraz to, że się różnimy między sobą, byle byśmy się różnili pięknie. We wzajemnych kontaktach powinniśmy podkreślać to co nas łączy, a nie to nas dzieli.

11. 1 lutego 2015 r. w przeddzień Ofiarowania Pańskiego w Święto Osób Życia Konsekrowanego po każdej Mszy Św. odbędzie się okolicznościowa zbiórka do puszek na potrzeby zakonu. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać!

12. 2 lutego 2015 r. w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej, Msza Św. odbędzie się w Sulistrowicach o godz. 19.00 z poświęceniem gromnic.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz


Humor:
Na lekcji religii ksiądz pyta małego Krzysia: - Co się stanie, jeśli naruszysz jedno z dziesięciu przykazań?
- Zostanie dziewięć nienaruszonych - odpowiada uczeń.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"