"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 10.08.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Niedziela jest dla nas wyjątkowym spotkaniem z Jezusem. On mówi dziś do nas „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się". Podobnie mówi do św. Piotra któremu potem jednak i tak wiele brakowało wiary. Dlatego prośmy Boga, aby każdego dnia umacniał nas we wierze.

WARTO PRZECZYTAĆ

Żniwa, ciężki trud rolniczy przypominają nam o szacunku dla chleba. Jakże wiele wysiłku wymaga zbieranie każdego kłosa, garść ziarna. Kromka chleba to niedospane noce rolnika to zmęczenie i cierpienie wielu ludzi starych i chorych bo takich jest wielu na polskiej wsi. Dawno już powinni już odpoczywać ,w ten czas żniw z trudem wychodzą w pole, by zbierać chleb dla wszystkich. Ten Cheb, który potem tak często jest marnowany. U nas w Polsce za dużo marnujemy chleba. Grzechem jest wyrzucanie chleba do śmietnika. Uczmy dzieci szacunku dla chleba. Rozpoczynajmy każdy bochen chleba znakiem krzyża świętego. Szanujmy chleb codzienny, aby nam go nigdy nie zabrakło.

1.Są do nabycia medale srebrne i z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęzy. Zbieramy złom srebra.

2 Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody

4. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegominach /popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej dotychczas zebrali ofiary na ten cel. 4000 zł.

5 .DOŻYNKI PARAFIALNE 31 SIERPNIA 2014 r. o godz. 13.00. Msza Św. w Sulistrowicach. Część artystyczna w Będkowicach „Zajazd nad potokiem". W programie występy zespołów ludowych i młodzieżowych, atrakcje kulinarne, zabawa taneczna.

6. Zachęcam do sponsorowania Ikon w kościele na Ślęzy. Nazwisko fundatora będzie umieszczone na wyzłoconej płycie marmurowej w kościele. W tym tygodniu w ołtarzu na Ślęzy zamontowano 7 ikon-Zwiastowanie NMP. Nawiedzenie NMP ,Narodzenie Jezusa, Cud w Kanie Galilejskiej. Ukrzyżowanie Jezusa i Zmartwychwstanie, Ostatnia Wieczerza / replika ikon bizantyjskich z XII w/ W kościele na Ślęzy znajduje się fragment reliktów absydy pierwotnego kościoła z XII w

7 Na Ślęzy prowadzimy prace budowlane przy remoncie wieży widokowej. Położyliśmy na konstrukcji stalowej blachę i zbrojenie wewnątrz kościoła. W poniedziałek lub wtorek planujemy zalać betonem zostawiając okienka na szkło eksponując w ten sposób relikty pierwotnego romańskiego kościoła i zamku średniowiecznego.

8. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę o godz. 14.00. Po Mszy zwiedzanie kościoła. Do nabycia medale, pamiątki, mapy, foldery magnesy z widokiem kościoła na Ślęży i Sanktuarium w Sulistrowiczkach.

9.Sierpień jest miesiącem trzeźwości, abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy odwagę przeciwstawić się złu picia alkoholu i demoralizacji młodzieży.

10. 26 sierpnia- Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze wraz z Matką Boską- Królową Polski i nadzieją chcemy spoglądać w przyszłość .Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

Ks. dr Ryszard Staszak –proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"