"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.07.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Na świecie nie będzie dobrze, jeżeli nie staniemy się więcej pokorni. Nie zmniejszy się liczba pół miliarda chorych na nerwice, depresje, jeżeli nie zrezygnujemy z egoizmu i pychy .Prawdziwa wielkość człowieka tkwi w pokorze. Aby się nauczyć pokory trzeba nam korzystać z sakramentu pokuty." Każdy, kto się wywyższa będzie poniżony, a kto się uniża będzie wywyższony Św. Jan XXIII był wielkim człowiekiem, który w Dzienniku Duszy napisał:
„Powinienem dziękować Bogu i uważać za zaszczyt gdy mnie traktują jak ostatniego spośród moich kolegów, jako ostatniego ze wszystkich ludzi."

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Są do nabycia medale srebrne i z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęzy. Zbieramy złom srebra.

2 Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody

4. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegominach /popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na ten cel. Zebrano 3110 zł

5 .DOŻYNKI PARAFIALNE 31 SIERPNIA 2014 r. o godz. 13.00. Msza Św. w Sulistrowicach. Część artystyczna w Będkowicach „Zajazd nad potokiem". W programie występy zespołów ludowych i młodzieżowych, atrakcje kulinarne, zabawa taneczna.

6. Zachęcam do sponsorowania Ikon w kościele na Ślęzy. Nazwisko fundatora będzie umieszczone na wyzłoconej płycie marmurowej w kościele. W tym tygodniu w ołtarzu na Ślęzy zamontowano 4 ikony-Zwiastowanie NMP. Nawiedzenie NMP .Narodzenie Jezusa, Cud w Kanie Galilejskiej. Pozostały do napisania ikony- Ukrzyżowanie Jezusa i Zmartwychwstanie./ replika ikon bizantyjskich z XII w/ W kościele na Ślęzy znajduje się fragment reliktów absydy pierwotnego kościoła z XII w

7 Na Ślęzy prowadzimy prace budowlane przy remoncie wieży widokowej. Zakupiliśmy stalową blachę i zbrojenie na płytę żelbetową wewnątrz kościoła. W tym tygodniu planujemy wykonanie płyty żelbetowo- szklanej.

8. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę o godz. 14.00. Po Mszy zwiedzanie kościoła. Do nabycia medale, pamiątki, mapy, foldery.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz


Humor : Jaka jest różnica między wczasami w górach i nad morzem?
Zasadnicza. W górach ceny są wysokie, a nad morzem słone.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"