"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.06.2014 Rok A
UROCZYSTOŚĆ APOSTOŁOW PIOTRA I PAWŁA / I w/

Wprowadzenie do liturgii

PIOTR pochodził z położonej nad jeziorem Galilejskim Betsaidy, gdzie trudnił się połowem ryb. Do Chrystusa przyprowadził go rodzony brat Andrzej. Był człowiekiem zamożnym mieszkał w Kafarnaum. Przy Ostatniej Wieczerzy zajmował miejsce obok Zbawiciela .Poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Nerona w 64 PAWEŁ Urodził się w Tarsie ok. 8 r. po Chrystusie w rodzinie Żydowskiej. Początkowo prześladował chrześcijan po nawróceniu po Damaszkiem stał się gorliwym wyznawca Chrystusa –jest apostołem narodów pogańskich. o jego życiu czerpiemy wiadomości z Dziejów Apostolskich i listów. Tradycja podaje że został ścięty mieczem w r. 67. Piotr i Paweł są głównymi filarami wiary.- Kościoła.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich

2. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.), z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka „Ślężański szlak dobrej Rady." Krzyż św. Benedykta /obrona przed szatanem/

3. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody.

5. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegominach /popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont dachu w Strzegomianach.

6. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach 29 czerwca o godz. 10.30.

7. Rozpoczęlismy prace przy renowacji postumentu krzyża na wieży kościoła na Ślęzy.

8. DOŻYNKI PARAFIALNE 14 WRZEŚNIA 2014 r. o godz.14.00.
Msza Św. w Sulistrowicach. Przejazd w korowodzie samochodowym z kościoła parafialnego w Sulistrowicach do ZAJAZDU NAD POTOKIEM w BĘDKOWICACH. W programie występy zespołów ludowych i młodzieżowych, atrakcje kulinarne, zabawa taneczna. Zapraszamy Gospodarza Gminy Burmistrza UMiG Sobótka Stanisława Dobrowolskiego Radę, Sołtysów, Naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślęzańskiej.

ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"