"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 15.06.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Dziś stajemy przed największą tajemnicą naszej wiary tajemnica Trójedynego Boga. Trudno to pojąć. Trudno to zrozumieć. Jeden Bóg w trzech osobach. Ojciec, Syn i Duch Święty Dlaczego trzy, a nie jedna osoba? Dlaczego Bóg występuje w trzech osobach? Odpowiada Św. Jan w swoim pierwszym liście, kiedy mówi" Bóg jest miłością", a miłość istnieje tam, gdzie są trzy osoby. Tam gdzie nie ma osób nie ma miłości..Trójca Święta kieruje się zasadą miłości i zasadą równości.

WARTO PRZECZYTAĆ

1.16 czerwca br. o godz. 18.30 w Katedrze Wrocławskiej będzie sprawowana przez Najdostojniejszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego Eucharystia z okazji Pierwszej Rocznicy Ingresu do Archikatedry Wrocławskiej. Na tę uroczystość do Katedry Wrocławskiej serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.
2.Można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich
3. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka „Ślężański szlak dobrej Rady." Krzyż św. Benedykta/ obrona przed szatanem/
4. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka i lody.i „Grochówkę Plebana"
6. Wykonano instalację elektryczną na wieży,na zewnątrz i wewnątrz kościoła na Slęży do podświetlenia szklanej szyby pokazującej relikty zamku XIV w. i pierwotnego kościoła romańskiego z XII w.
7. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegomianach./popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont dachu w Strzegomianach.
8. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w Sulistrowicach o godz. 10.00 z procesją do 4-ch ołtarzy , Strzegomiany godz. 9.00, Sulistrowiczki 12.00 i 19.00 na Slęży o godz, 14.00. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak w poprzednich latach.
9. NOCE KOŚĆIOłÓW w Sulistrowiczkach : sobota 21 czerwca o godz.19.00 – Msza św. po Mszy św. koncert zespołu N.O.E. Niedziela 22. Czerwca godz. 12.00 Msza św. po Mszy św. Spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Terlikowskim i jego żoną Małgorzatą w Ośrodku kultury Chrześcijańskiej obok kaplicy.

ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"