"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.06.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W Jerozolimie, w pobliżu Góry Oliwnej znajduje się klasztor Sióstr Karmelitanek noszący nazwę Pater Noster - czyli Ojcze Nasz. Skąd ta nazwa? Otóż na terenie przyległym do Klasztoru Karmelitanek był zbudowany kościół w IV wieku przez Cesarza Konstantyna i jego matkę, Św. Helenę. Na jego gruzach w XII wieku Krzyżacy zbudowali nowy kościół zburzony wkrótce przez Mahometan. Na początku nowego stulecia przeprowadzono tam prace wykopaliskowe, do odkryć archeologicznych należało m.in. odkrycie tabliczek z napisem "Ojcze Nasz" w języku greckim i hebrajskim. Być może że w tym miejscu Pan Jezus nauczył apostołów tej modlitwy, i dlatego właśnie nadano nazwę klasztorowi Pater Noster.

WARTO PRZECZYTAĆ

1.Można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich.

2. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka „Ślężański szlak dobrej Rady." Krzyż św. Benedykta/ obrona przed szatanem/

3.1 czerwca o godz. 17.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Msza św. ODPUSTOWA – Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny XI SPOTKANIE RODZIN – Dzień dziecka Po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Od 14.00- 17.00 przed Mszą św. koncert Górali Karpieli
Artyści scen operowych Małgorzata Mach – sopran i Jacek Szymański - tenor Grupa Macieja Nestora Na raz z Wrocławia .Atrakcje kulinarne, Grochówka" Plebana"

4.Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka i lody

6. Prowadzimy prace wewnątrz kościoła zabezpieczające przed katastrofą budowlaną chóru i ołtarza głównego / zabezpieczając naruszoną statykę kościoła w czasie prowadzonych prac archeologicznych wewnątrz kościoła/ Prowadzimy równocześnie prace przy remoncie wieży widokowej kościoła na Ślęży. Wzmocnienie słupa podtrzymującego krzyż ,wymiana krowi położenie nowej blachy tytanowo –cynkowej na dachu ułożenie desek dębowych na galerii..

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"