"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 8.06.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Po I wojnie światowej, aby utrzymać pokój wersalski, została powołana Liga Narodów. Mimo istnienia tej organizacji doszło do strasznej wojny światowej. Po II wojnie światowej powołano do istnienia ONZ, której głównym celem jest utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. A jednak jesteśmy świadkami coraz to nowych wojen, konfliktów międzynarodowych i rasowych, wzrasta terroryzm, zdziczenie młodego pokolenia, aborcja i eutanazja, wprowadza się nową ideologię gender. Dlaczego? Odpowiedz na to dają nam słowa dzisiejszej sekwencji „ Bez Twojego tchnienia, Ducha świętego, cóż jest wśród stworzenia? Jeno cierń i nędza" Im bardziej człowiek stawia na własne siły, tym bardziej ludzkość odchodzi od Boga, gardzi mocą Ducha Świętego., tym bardziej pogrąża się w złu, tym bardziej gubi miłość i radość życia. Źródłem pokoju nie są ustawy i traktaty, porozumienia układy, ale źródłem jedności jest Duch Święty. Kto chce otrzymać moc Ducha Świętego musi zacząć czytać Pismo Święte i pamiętać o modlitwie.

WARTO PRZECZYTAĆ

1.16 czerwca br. o godz. 18.30 w Katedrze Wrocławskiej będzie sprawowana przez Najdostojniejszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego Eucharystia z okazji Pierwszej Rocznicy Ingresu do Archikatedry Wrocławskiej. Na tę uroczystość do Katedry Wrocławskiej serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.
2.Można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich.
3. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka „Ślężański szlak dobrej Rady." Krzyż św. Benedykta/ obrona przed szatanem/
4Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka i lody.i „Grochówkę Plebana"
6. W tym tygodniu zabezpieczyliśmy na dachu kościoła na Ślęży zerwane opierzenie przez wichurę i deszcz oczyściliśmy rynny i zabezpieczyliśmy silikonem dziury w rynnach i dachu. Zabezpieczając w ten sposób przed namakaniem głównych ścian kościoła, powodujące wilgoć w kościele.
7.Wykonano instalację elektyczną na wieży,na zewnątrz i wewnątrz kościoła do podświetlenia szklanej szyby pokazującej relikty zamku i pierwotnego kościoła z XII w.
8.Dziś do puszek po Mszy św. zbieramy dla „ CARITAS „na pomoc powodzianom z krajów Bałkańskich, Bez dachu nad głową tysiące ludzi, niektóre miasta całkowicie zalane, setki domów zniszczonych, brakuje wody pitnej, środków higienicznych, ubrań, potrzebne koce. Tragedia niewyobrażalna.

ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"