"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI - 223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 3.05.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. która nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami 1655 r. Ślubami króla Jana Kazimierza powierzenie królestwa opiece Matki Bożej a także do uchwalenia konstytucji 3 Maja. Święto to zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po pierwszej wojnie światowej. Oficjalnie święto to obchodzone jest od 1923 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Dziś Msze św. będą odprawiane w Strzegomianach o godz. 9.00 – Uroczystość Odpustowa, w Sulistrowicach godz. 10.30,w Sulistrowiczkiach godz. 12.00 i 19.00. Naszych Parafian i Gości zapraszam do modlitwy w intencji Ojczyzny.

2.Można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich.

3. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka Ślężański szlak dobrej Rady. Krzyż św. na medalu św. Benedykta/ obrona przed szatanem/

4. 1 czerwca o godz. 17.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Msza św. ODPUSTOWA – Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny SPOTKANIE RODZIN – Dzień dziecka Po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Od 14.00- 17.00 przed Mszą św. koncert Górali z Zakopanego. Grupa Macieja Nestora Na Raz z Wrocławia. Śpiew Artystów scen wrocławskich i gdańskich. Będą przygotowane na Ślęży przez parafię atrakcje kulinarne dla gości i pielgrzymów.

5. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

6. Prowadzimy prace przy renowacji wieży widokowej i wewnątrz kościoła na Ślęży. Dotychczas wykonano nowe drzwi dębowe i okna na więzy, zabezpieczono krzyż na wieży. widokowej kościoła.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka i lody.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"