"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 27.04.2014 A

Wprowadzenie do liturgii

Nareszcie święty! Jan Paweł II wraz z Janem XXIII zostaną w niedzielę 27 kwietnia 2014 r wyniesieni na ołtarze. Podczas Mszy św. Kanonizacyjnej celebrowanej przez  Papieża Franciszka  zostaną ogłoszeni świętymi wnieśli Oni światu orędzie miłosierdzia, łączyło Ich odnowienie Kościoła Katolickiego  przyczynili się do tego swoja świętością. Za to ich kochamy i prosimy o wstawiennictwo dla naszej ukochanej Ojczyzny.

WARTO  PRZECZYTAĆ

1. Dziś–Uroczystość Odpustowa  Matki Bożej Dobrej Rady -Uroczystość Kanonizacji  Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII . O godz. 11.00 Koncert  Braci Karpieli z Kościeliska / k Zakopanego .Górale, którzy śpiewali Papieżowi  Janowi Pawłowi II w kościele na Krzeptówkach :Adam Karpiel – Bułeccka, Kazimierz Karpiel –Bułeccka, Jerzy Nicoń, Tadeusz Gocal.

Serdecznie zapraszamy.

2. Można nabyć srebrne  i  z tombaku cegiełki  na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich.

3. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka  Ślężański  szlak dobrej Rady.

4. 1 czerwca o godz. 17.00  na szczycie Ślęży odbędzie się Msza św. ODPUSTOWA -SPOTKANIE  RODZIN – dla małżeństw ,zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach . Po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich  Mszy  św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski. 2 godziny przed Mszą św. koncert Górali z Zakopanego. Grupa Macieja Nestora Na Raz z  Wrocławia. Śpiew Artystów scen wrocławskich i gdańskich. Będą przygotowane na Ślęży  przez parafię  atrakcje kulinarne dla gości.

5.Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

6.Prowadzimy prace  przy renowacji wieży widokowej  na Ślęzy. Zabezpieczono  przed zawaleniem krzyż i jego podstawę oraz uzupełniono zmurszałe cegły na wieży, nastąpi wymiana krokwi i desek przed położeniem nowej blachy  tytanowo- cynkowej. Następny etap prac to piaskownie galerii widokowej i pomalowanie farbą antykorozyjną i ułożenie nowej dębowej podłogi. Dotychczas wykonano nowe drzwi dębowe i okna na więzy.

7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka i lody.

8. Państwo A .i B. Piotrowicz z Sulistrowic ufundowali do kościoła 2 nowe ornaty z wizerunkiem  św. Jana Pawła II, które będą poświęcone podczas Mszy św. o godz. 10.30. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"