"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2014  Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Każdy z nas został namaszczony Duchem św. w czasie chrztu. Każdy z nas jest pomazańcem Bożym, więc nie  podnośmy ręki jeden na drugiego. Nie osądzajmy się. Przebaczajmy sobie. Czyńmy dobrze tym co nam złość okazują, bo tylko w ten sposób będziemy nosić w sobie obraz  człowieka stworzonego na obraz Boży. Człowiek  jest obrazem Boga niewidzialnego. Boga trzeba szanować i człowieka należy szanować. Pismo święte mówi

„ I tak stworzył Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył"

WARTO PRZECZYTAĆ

1. W związku z przypadającą w niedzielę 23 lutego br .rocznicą urodzin J E. Księdza Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego. Módlmy się za naszego biskupa Józefa aby wspierany łaską Boża  umacniał powierzony Kościół w wierze i miłości prowadząc nas do Boga.

2. Można nabyć srebrne  i  z tombaku cegiełki  na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich próba  srebra 999.9 Posiadamy certyfikat badania nr,182/2014 Okręgowy Urząd Pomiarowy w Krakowie.  książkę o naszej Parafii  w formie cegiełki pt. Ślężański  szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł , Kalendarz na 2014 z kościołami naszej parafii w cenie 10 zł.

3. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny..

4. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii.

5. 1 czerwca o godz. 14.00  w nawiązaniu do dawnej tradycji na Ślęży będzie odprawiona Uroczysta Msza św. Odpustowa, p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny , której  będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski.

Przed uroczystością koncert muzyki religijnej młodzieżowej  i Górali z Kościeliska Dla gości atrakcje kulinarne. Serdecznie zapraszam Miłośników Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia ,Świdnicy i okolic .

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 13-16 kwietnia 2014 r. Przygotowujące do Intronizacji Kultu Dzieciątka Jezus. Rekolekcje będzie prowadził sławny Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka .Plan rekolekcji podam w terminie późniejszym.

7. Prowadzimy prace przy renowacji wieży widokowej kościoła na Ślęży Wykonywana jest obecnie stolarka – nowe drzwi wejściowe dębowe do galerii, okna dębowe  na wieży. Następny etap  to piaskowanie konstrukcji stalowej- /balustrady/, położenie nowej  podłogi dębowej na galerii. położenie blachy miedzianej na więźbie dachowej po wymianie krokwi. Wymiana i uzupełnienie  na wieży zmurszałej cegły. Na wymienione prace otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy Sobótka 50 tys. zł.

8. Przygotowujemy się do kanonizacji  błogosławionego  Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia w Rzymie. Będzie to wielkie święto dla Dolnoślązaków, został utworzona  również  strona internetowa WWW.jp2 wrocław.pl

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Ślęża: godz. 14.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Strzegomiany: godz. 9.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6