"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECH ŚWIATA Niedziela 24 11.2013 Rok C

WPROWADZENIE DO LITURGII

Królem jest Chrystus, który przyniósł na ziemię łaskę ,prawdę i miłość to królestwo zostało zapoczątkowane dwa tysiące lat temu na Kalwarii. Królestwem jest Kościół katolicki Do takiego królestwa my należymy Dzięki wierze mamy Chrystusa w naszych sercach On jest źródłem wszelkich dobrych uczynków.. a życie nie jest grą życie jest miłością.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1 Kończy się Rok liturgiczny uroczystością Chrystusa Króla. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu, który powinien być dla nas czasem w którym lepiej poznamy samych siebie. Czasem wyznania naszych grzechów Bogu i otwarcie naszych serc dla Chrystusa, który do nas przychodzi . Marana tha, przyjdź Panie Jezu, bo czekam na Ciebie.

2 Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Prowadzimy prace przy wykonaniu konstrukcji stalowej przed położeniem płyty częściowo żelbetowej i częściowo szklanaej i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży

3 Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . W najbliższym tygodniu będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł.

4.W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej w Sulistrowicach będą po domach roznosić opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęży.

5.Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy.

6.Za złożone ofiary na ratowanie kościoła na Ślęży składam serdeczne podziękowanie w imieniu Parafii i Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęży.

7 Dobiega końca Rok Wiary wiele osób powróciło do wiary. Uroczyste zakończenie Roku Wiary pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka nastąpi w Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada br. W naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny będzie przewodniczył Mszy św. w Archikatedrze Wrocławskiej o godz.10.00 – Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski mijającego Roku 

8. Serdeczne podziękowanie naszym parafianom ze Strzegomian i Będkowic za złożone płody ziemi na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu

  

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Humor kościoła

Młody proboszcz odwiedza wszystkie domy w wiosce, żeby poznać poszczególne rodziny parafian. W pewnym domu na uboczu, drzwi otwiera mu chłopiec o imieniu Bartek. Dzień dobry. Jestem nowym proboszczem. Chciałbym porozmawiać z twoim ojcem. – nie ma go. Siedzi w więzieniu- Och, biedny chłopcze! To zawołaj swoją mamę –Przykro mi. Aresztowano ją miesiące temu – Więc jesteś sam a nie masz brata lub siostrę. Mam brata na akademii medycznej. Ech to dobrze ,że studiuje. – To nie on studiuje, ale jego studiują

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2