"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 .08. 2013 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Szedł sobie drogą, chodnikiem, wracał z pracy. Drogą jechał samochód osobowy. Kierowca zmęczony zasną za kierownicą, wjechał na chodnik i zabił tego, który wracał z pracy. Czy był przygotowany na śmierć? A my jesteśmy przygotowani na śmierć? Chrystus mówi „O godzinie której się nie spodziewacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Mamy czuwać. Julian Tuwim, poeta, kiedyś napisał wiersz „ jeszcze się kiedyś rozsmucę, jeszcze do Ciebie powrócę, Chrystusie” i niestety nie zdążył. Bo w Zakopanem, w kawiarni przy stoliku umarł na serce, a na papierowej serwetce w kieszeni miał słowa: Jeżeli istnieje światłość wieczna- to niech ona dla mnie zgaśnie”.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj dnia 11 sierpnia o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach będzie odprawiona Msza św. przez Ks. infułata Józefa Patera Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu , która będzie transmitowana przez katolickie Radio Rodzina i TVP Polonia dla naszych rodaków rozsianych po całym świecie. Na Mszy św. będą uczestniczyć kapłani tutejszego dekanatu, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz Nadleśnictwo Miękinia.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody..

3.11 sierpnia o godz. 14.00 Mszy św. na szczycie Ślęży nie będzie ze względu na transmisję telewizji TV Polonia w Sulistrowiczkach o godz. 13.000.

4. SpołecznyKomitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i Kurię Metropolitalną prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają przed naszymi czterema kościołami i na plebanii medale pamiątkowe /cegiełki/ z tombaku, po 20 zł. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej.

5. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani. Ofiarodawcy znajdą się w Księdze Pamiątkowej Parafii. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie za ratowanie kościoła na Ślęży.

6.Prowadzimy prace kamieniarskie przy renowacji schodów i muru oporowego prowadzącego do kościoła na Ślęży ..

7. Przygotowujemy wykopy pod kabel o długości 180 mb, który zasili w energię eklektyczną kościół na Ślęzy .

Wykonaliśmy nowy projekt zamienny alternatywnego rozwiązania płyty posadzkowej w Kościele na Ślęży eksponujący relikty zamku średniowiecznego z 1352 r. z czasów panowania piastowskiego księcia Świdnicko –Jaworskie Bolka II, którego grobowiec znajduje się w Krzeszowie.

9.Sejmik Województwa Dolnośląskiego 18 lipca 2013 r. przyznał naszej parafii dotację w wysokości 65.000 zł. na wykonanie stropu zabezpieczającego relikty zamku piastowskiego na którym zbudowany jest kościół na Ślęży. Serdeczne podziękowanie za pomoc w ratowaniu dziedzictwa narodowego jakim jest kościół panu marszałkowi województwa dolnośląskiego Rafałowi Jurkowlaniec w Imieniu Komitetu Ocalenia Kościoła na Ślęży.

Ks. dr Ryszard Staszak Wasz proboszcz  

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"