"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04. 2013 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.27 maja o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach odprawiono Mszę św. pogrzebową celebrowaną przez licznie zgromadzonych kapłanów w intencji Ks. kan. Stanisława Malinowskiego proboszcza parafii w Biestrzykowicach koło Namysłowa. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył i homilię wygłosił J. E. Ks. Bp. dr Adam Bałabuch- Biskup Świdnicki Ks. kan. Stanisław Malinowski zmarł 24 kwietnia w wieku 53 roku życia i 27 roku kapłaństwa. Urodzony 2 lipca 1960 r. w Sobótce, święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1986 r. we Wrocławiu, był wychowankiem Ks. prał. Józefa Bełcha – proboszcza Sobótki. Pracował jako wikariusz w Jedlinie Zdroju, Polkowicach, Ścinawie Średniej w Parafii pw. Nieustającej Pomocy we Wrocławiu w Parafii Św. Stanisława i Wacława w Świdnicy; jako proboszcz w Żabinie i ostatnio w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Biestrzykowicach. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w grobowcu rodzinnym w Sulistrowicach.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody.

3.Powstał Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Celem komitetu jest zbiórka publiczna ratowania kościoła na Ślęzy. Będą sprzedawane medale pamiątkowe/ cegiełki/ srebrne 1000 szt. i z tombaku 30 tys. szt. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem Metropolii Wrocławskiej . Termin sprzedaży medali /cegiełek/ podamy w najbliższych ogłoszeniach parafialnych na stronie internetowej” Parafia w Sulistrowicach Odbudowa Kościoła na Ślęży./wkrótce/

4. Dziś 28 kwietnia 2013 r. uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

5.26 maja 2013 r. o godz. 12.00 10 Spotkanie Rodzin i 20 Rocznica Budowy Kościoła w Sulistrowiczkach.. O godz. 10.00 plenerowy koncert artystów scen polskich. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Pazdura. Będą atrakcje kulinarne dla gości..

6.15 czerwca 2013 Noc Św. Jana na Ślęży godz. 22.00 . przed Mszą św. o godz. 20.00 koncert plenerowy Górali z Zakopanego, Górali Czadeckich ze Strzegomian. W programie atrakcje kulinarne.

7. Od połowy maja na szczycie Ślęży będą odprawiane Msze św. o godz. 15.00 w każda niedzielę święta .

8.Zapraszamy naszych Parafian, Gości i Miłośników Ziemi Ślężańskiej na pielgrzymkę pieszo- autokarową do Św. Jakuba w Hiszpanii Santiago de Compostela w terminie od 15 -31 lipca 2013 r. Program pielgrzymki jest podany w gablocie parafialnej.

Szlak Św. Jakuba jest wyznaczony z Góry Ślęży aż do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Zapraszamy pielgrzymów rozpoczynających pielgrzymkę na Mszę św. na Górę Ślęża 15 lipca 2013 r. o godz. 10.00 . Ze szczytu Ślęży udamy się do Sobótki do Kościoła Św. Jakuba na wspólną modlitwę /otrzymamy w książeczce stempel parafii/ odjazd autokarem przez Niemcy, Francję. pobyt w Ars ,przejazd do Lourdes, przyjazd do Santiago de Compostela szlakiem Św. Jakuba. Cena 999 zł + 630 E ,można płacić w ratach. plażowanie na Costa Brava .Zapisy przyjmuje ks. proboszcz.

9.W tym tygodniu będzie postawiony w Strzegomianach nowy Krzyż Misyjny. Ofiary na krzyż będzie zbierał p. Wiktor Załaszczyk. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

 

Ks. dr Ryszard Staszak –proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"