"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI -_ NOWY ROK r.1.01.2013  Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Początek Nowego Roku 2013. Życzymy sobie nawzajem, aby ten rok był lepszy od poprzedniego. Będzie lepszy, jeśli towarzyszyć nam będzie Boże błogosławieństwo, Pan niech cię obdarzy pokojem /lb14,27/Pan Jezus mówi „ Pokój zostawiam wam, pokój daję wam. Nie tak jak świat daje, Ja wam daję” /j,14 27/ Ojciec święty powiedział „ Chcesz pokoju – szanuj życie. Pan cię obdarzy pokojem, jeśli uszanujesz życie”

1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,Droga/ dwutygodnik młodzieży katolickiej/Nowe Życie, Magazyn kulturalny Wpis/ wiara, patriotyzm, sztuka/

2.Kolejnym etapem prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na  szczycie Ślęży to przekazanie dokumentacji technicznej i wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele Wojewódzkiemu  Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu .Planowane jest wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy.

Będzie możliwość  m.in. zakupienia cegiełki. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni  w przedsionku kościoła na wygrawerowanej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

3.Msze św. w Nowym Roku 2013, Strzegomiany 9.00,Sulistrowice 10.30, Sulistrowiczki 12.00,19.00

4.Wizyta Duszpasterska Kolęda 2013 r.

2 stycznia 2013 /środa/ od godz. 10.00 – Strzegomiany ul. Wrocławska

3 stycznia 2013/czwartek/od godz. 10.00 – Strzegomiany, pozostałe ulice

4 stycznia 2013/piątek/ od godz.10.00 –Będkowice ul. Wolności i pozostałe ulice

5 stycznia 2013/sobota/ od 10.00 – Będkowice pozostałe ulice.

7 stycznia /poniedziałek/- Sulistrowice ul. Nowa i pozostałe ulice

8 stycznia/wtorek/ - Sulistrowice ,pozostałe ulice.

9 stycznia /środa/ - Sulistrowiczki ul. Leśna

10 stycznia/czwartek/ - Sulistrowiczki, pozostałe ulice, zakończenie

5.6  stycznia Uroczystość Trzech Króli Msze św.9.00 – Strzegomiany,10,30- Sulistrowice, 12.00.19.00 – Sulistrowiczki Poświęcenie wody, kredy, kadzidła i złota. Taca będzie przeznaczona na misje św.

5.Drodzy Parafianie i Miłośnicy Ziemi Ślężańskiej z nadzieją na lepszy Nowy Rok 2013. Życzę obfitych łask, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym, rodzinnym,

społecznym i narodowym. ”Niech cię Bóg błogosławi i strzeże. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem. Księga Liczb 6,24.26 W ten Nowy Rok idziemy nie sami, ale z Jezusem Chrystusem- Zbawicielem. Zaufaj Mu a On sam będzie działał.

 

                                               Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"