"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZYSA, MARYI I JÓZEFA - 30.12.2012 r.  Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia. Dlatego warto zdobyć się na refleksję, na czym ten proces powinien polegać. Co robić aby dzieci i młodzież wzrastały w mądrości i łasce. Jakie są cele odpowiedzialnego wychowania? Myślenie, praca i miłość tego wszystkiego każdy z nas musi się nauczyć. Rodzina jest wspólnotą miłości, bo każdy z nas jest stworzony na obraz Boga, a Bóg jest miłością.’ Gdzie miłość wzajemna i dobroć tam znajdziesz Boga żywego”

 

1.Noc Sylwestrowa na Ślęzy  31 grudnia 2012r. Ten wieczór rozpocznie się polową Mszą Świętą koncelebrowaną o godz. 23.00 pod ogrzewanym namiotem pod przewodnictwem ks. prał. dr Ryszarda Staszaka proboszcza tutejszej  parafii, O. Piotra Budrewicza - Prowincjała Zgromadzenia OO Sercanów. Ks .prof. dr Ryszard Zawadzki – Profesor. Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu – wygłosi kazanie, w obecności Ks. prał. Kazimierza Sroki - proboszcza Parafii Św. Franciszka we Wrocławiu, Ks. dziekana Edwarda Jurka z Sobótki, Ks. prefekta Artura Lecha z Sobótki oraz innych księży współkoncelebransów. O północy przywitamy Nowy Rok 2013 Życzenia Noworoczne złoży pan Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Sobótka  mgr inż. Stanisław Dobrowolski o godz. 24.00 przy płonącym ognisku pasterskim i pochodniach przy współudziale zespołu muzycznego TOTUS TUUS śpiewającego Polskie kolędy. Dla gości przygotowana  gorąca grochówka i herbata z rumem. Serdecznie zapraszamy w imieniu Parafii i Urzędu Miasta i Gminy Sobótka.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,Droga/ dwutygodnik młodzieży katolickiej/Nowe Życie, Magazyn kulturalny Wpis/ wiara, patriotyzm, sztuka/

3.Kolejnym etapem prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na  szczycie Ślęży to przekazanie dokumentacji technicznej i wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele Wojewódzkiemu  Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu .Planowane jest wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy.

Będzie możliwość  m.in. zakupienia cegiełki. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni  w przedsionku kościoła na wygrawerowanej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

4.Wizyta Duszpasterska Kolęda 2013 r.

2 stycznia 2013 /środa/ od godz. 10.00 – Strzegomiany ul. Wrocławska

3 stycznia 2013/czwartek/od godz. 10.00 – Strzegomiany, pozostałe ulice

4 stycznia 2013/piątek/ od godz.10.00 –Będkowice ul. Wolności i pozostałe ulice

5 stycznia 2013/sobota/ od 10.00 – Będkowice pozostałe ulice.

7 stycznia /poniedziałek/- Sulistrowice ul. Nowa i pozostałe ulice

8 stycznia/wtorek/ - Sulistrowice ,pozostałe ulice.

9 stycznia /środa/ - Sulistrowiczki ul. leśna

10 stycznia/czwartek/ - Sulistrowiczki, pozostałe ulice, zakończenie

5.Drodzy Parafianie i Miłośnicy Ziemi Ślężańskiej z radością i nadzieją na lepszy Nowy Rok 2013. Życzę obfitych łask, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym. Bo pieniądze nie wystarczą do szczęścia ,Bo sława nie wystarczy do szczęścia, Bo rozkosz seksualna nie starczy do szczęścia, Bo zdrowie nie starczy do szczęścia, Szczęście może nam dać tylko Bóg, który jest miłością.

                                                          Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"