"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

BOŻE NARODZENIE - 25.12.2012 r.  Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Dziś narodził się nam Zbawiciel. Pytamy kim dla mnie jest Jezus Chrystus narodzony w Betlejem, Nauczyciel, Cudotwórca, czy Zbawiciel?” Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany „/Iz 9.5/Tymi proroczymi słowami wyrażamy wielką miłość, że Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami., ze narodził się nam Mesjasz Odkupiciel człowieka. Przeżywamy Rok Wiary. Ojciec Święty Benedykt XVI napisał w swoim liście  o porta fidei, podwoje wiary są zawsze dla nas otwarte .Łamiąc  się opłatkiem otwórzmy nasze serca na Boga i człowieka. Niech Bóg będzie dla nas motywacją do wszelkich działań w Nowym Roku 2013 żyjmy w szacunku dla innych i czyńmy dobro.

1.Noc Sylwestrowa na Ślęzy  31 grudnia 2012r. Ten wieczór rozpocznie się polową Mszą Świętą koncelebrowaną o godz. 23.00 pod przewodnictwem ks. dr Ryszarda Staszaka proboszcza tutejszej  parafii o północy przywitamy Nowy Rok 2013 przy płonącym ognisku pasterskim i pochodniach przy współudziale zespołu muzycznego TOTUS TUUS i Kwartetu Muzycznego pana Wojciecha Magnackiego z Sobótki Zachodniej. Dla gości przygotowana  gorąca grochówka i herbata z rumem. Serdecznie zapraszamy w imieniu Parafii i Urzędu Miasta i Gminy Sobótka. Namiot ogrzewany.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,Droga/ dwutygodnik młodzieży katolickiej/Nowe Życie, Magazyn kulturalny Wpis/ wiara, patriotyzm, sztuka/

3. Serdecznie zapraszam naszych parafian i Gości do kawiarenki na herbatę, kawę i ciastka

4. Msza Św. Pasterka/24 grudnia/ w Sulistrowiczkach o godz.22.00 przy płonącym ognisku pasterskim,w Strzegomianach o godz.23.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.

 W Boże Narodzenie Msze Święte: Sulistrowiczki godz.12.00 i 19.00, Sulistrowice godz.10.30,Strzegomiany godz. 9.00 Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii

W Uroczystość  Świętego Szczepana .Msze św.9.00 – Strzegomiany, 1030 – Sulistrowice, 12.00 i 19.00- Sulistrowiczki Taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

6.Kolejnym etapem prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na  szczycie Ślęży to przekazanie dokumentacji technicznej i wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele Wojewódzkiemu  Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu .Planowane jest wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II

Będzie możliwość  m.in. zakupienia cegiełki. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni  w przedsionku kościoła na wygrawerowanej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

7.Wizyta Duszpasterska Kolęda 2013 r.

2 stycznia 2013 /środa/ od godz. 10.00 – Strzegomiany ul. Wrocławska

3 stycznia 2013/czwartek/od godz. 10.00 – Strzegomiany, pozostałe ulice

4 stycznia 2013/piątek/ od godz.10.00 –Będkowice ul. Wolności i pozostałe ulice

5 stycznia 2013/sobota/ od 10.00 – Będkowice pozostałe ulice.

7 stycznia /poniedziałek/- Sulistrowice ul. Nowa i pozostałe ulice

8 stycznia/wtorek/ - Sulistrowice ,pozostałe ulice.

9 stycznia /środa/ - Sulistrowiczki ul.leśna

10 stycznia/czwartek/ - Sulistrowiczki, pozostałe ulice, zakończenie

8.Jasełka w wykonaniu naszych dzieci po Mszy św.26 grudnia o godz. 11.30 w Sulistrowicach.

9.Drodzy Parafianie i Miłośnicy Ziemi Ślężańskiej Bóg stał się człowiekiem i oddał swoje życie za człowieka i dla człowieka. Bog jest miłością. Niech miłość Boża rozlewa się na nas wszystkich. Niech Nowo Narodzony Chrystus będzie dla nas radością i nadzieją na Nowy Rok 2013. Życzę obfitych łask, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym.                              

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"