"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA– 23.09.2012 Rok B                       

 

Wprowadzenie do liturgii 

Na pytanie, jakie wartości mogłyby ulepszyć życie ludzi na ziemi, św. Alfons Liguori odpowiedział – Pierwszej na imię pokora, drugiej na imię pokora, trzecie na imię pokora! „ Jeśli kto chce być pierwszy, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” ?Mk 9,35/ Zwykłość prostota człowieka przyciąga innych do Boga i ludzi i daje nam poczucie bezpieczeństwa i ustawia hierarchię wartości.

 

1. 30 września 2012 r. o godz. 11.00 – koncert    w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Po koncercie o godz. 12.30  odbędzie się uroczysta Msza św. w obecności Ks. Biskupa Józefa Pazdura z Wrocławia, podczas, której zostaną przekazane z Krakowa od J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza  relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

Koncert w wykonaniu Kapeli  Góralskiej z  Kościeliska/ k Zakopanego. Artystów  z Wrocławia  Gdańska i Poznania .Zespołu Totus Tuus z Pieszyc.

 

2. 7 października 2012 r. o godz. 10.30 w Kościele Parafialnym w Sulistrowicach odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa, który poświęci tablicę pamiątkową Wdzięczni  Bogu za 660 lat istnienia Parafii Sulistrowice. Będzie też wkrótce wydana nowa ksiązka o naszej parafii i okolicach oraz medal pamiątkowy wybity przez Mennicę Sudecką.

 

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli ,”Magazynu kulturalnego  WPIS – wiara ,patriotyzm i sztuka.

 

4.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia…

 

5 Pamiętajmy, że wychowanie naszej młodzieży ma się odbywać w szacunku do kultury narodowej i chrześcijańskiej. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 w domu parafialnym w Sulistrowicach, spotkanie z dziećmi i młodzieżą prowadzi Anna Gronowska.

 

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na bramę wejściową do kościoła w Sulistrowiczkach. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

 

8. Zapowiedzi przedślubne III 

 Krystian Becker zam. Starachowice- Karolina Madejska zam. Wrocław

 

9 Są do nabycia kasety DVD z piosenkami p. Zygmunta Romanowskiego niepełnosprawnego ,który porusza się o kulach. Cegiełki Miłosierdzia Świadectwo wdzięczności Bogu. Występował w kościołach naszej parafii. Występował w Watykanie śpiewał błogosławionemu Ojcu św. Janowi Pawłowi II. Podróżuje po świecie dając świadectwo o Bogu.

 

 

  

                              Ks. dr Ryszard Staszak – Wasz Duszpasterz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"