"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 9.09.2012 Rok B

 

Wprowadzenie do liturgii:

„ Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały, mógł prawdłowo mówić /”Mk 7.35/

Na świecie żyje wielu nieszczęśliwych ludzi, którzy pozbawieni są tego daru Bożego jakim jest słuch. Są głusi fizycznie .Ale jeszcze więcej jest takich ludzi, którzy mają zdrowe oczy i uszy i mogą widzieć i słyszeć, tym nie mniej nie widzą i nie słyszą, bo są głusi duchowo. Czy umiemy słuchać tego co mówi do nas Bóg i co mówią do nas ludzie? Pomyślmy, ile razy słyszeliśmy czytane Słowo Boże? Ile w naszym życiu wysłuchaliśmy różnych kazań?. A jaki jest efekt? Czy Słowo Boże przybliżyło nas do Boga i ludzi?

1. Góra Ślęża jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Kilka lat temu archeolodzy z Wrocławskiego Uniwersytetu rozpoczęli badania z poszukiwaniem przejawów starożytnej cywilizacji. Gdy 5 lat temu zabrakło pieniędzy porzucili miejsce pracy i od tego czasu nic się nie dzieje. Pozostały pękające ściany, osuwające się schody. Ze środka kościoła usunięto posadzkę, skąd zionie ogromna dziura i ten stan zagraża zawaleniem kamiennego ołtarza i całego kościoła, o czym napisał niedawno p. redaktor Krzysztof Kunert w „Niedzieli”. Mamy jednak nadzieję, że wskutek interwencji Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz ogromnej determinacji pana Burmistrza z Sobótki, a także „Przyjaciół Ziemi Ślężańskiej” i wielu listów ze strony osób indywidualnych, ustąpią wreszcie zaistniałe „blokady” i zabytkowy kościół p.w. Nawiedzenia NMP na Ślęży zostanie przywrócony dla celów liturgicznych zgodnie z intencją jego budowniczych oraz późniejszych pokoleń, które go odnawiały… Przy tej okazji zachęcam do modlitewnego przejścia nową Drogą Krzyżową - ufundowaną i poświęconą przez Ojca Bpa Józefa Pazdura: od Przełęczy Tąpadła na szczyt Ślęży, aby  uzyskać łaskę odpustu i ofiarować go np. za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

2. 30 września 2012 r. o godz. 12.00  w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach odbędzie się uroczysta Msza św. podczas, której zostaną przekazane z Krakowa od J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza  relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

Przed Mszą św. odbędzie się koncert w wykonaniu artystów scen wrocławskich i gdańskich i Górali Karpieli z  Kościeliska/ k Zakopanego.

3. 7 października 2012 r. o godz. 10.30 w Kościele Parafialnym w Sulistrowicach odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa, który poświęci tablicę pamiątkową Wdzięczni  Bogu za 660 lat istnienia Parafii Sulistrowice. Będzie też wkrótce wydana nowa ksiązka o naszej parafii i okolicach oraz medal pamiątkowy wybity przez Mennicę Sudecką.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

5.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia…

6.Rozpoczął się rok szkolny dla dzieci i młodzieży, pamiętajmy, że wychowanie naszej młodzieży ma się odbywać w szacunku do kultury narodowej i chrześcijańskiej. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym w Sulistrowicach będą się odbywać spotkania biblijne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Planujemy wiele niespodzianek dla dzieci i młodzieży Spotkania będzie prowadziła Anna Gronowska.

 

7.Rozpoczęliśmy prace budowlane i ciesielskie przy wykonaniu nowej bramy przed naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Konstrukcja drewniana będzie wykonana w Zakopanem Dzisiejsza taca jest przeznaczona na bramę wejściową do kościoła. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

 

 

                              Ks. dr Ryszard Staszak – Wasz Duszpasterz

 

Humor z życia Kościoła: Pewien młody student, który gorąco pragnął poświęcić się służbie ludzkości, przyszedł do św. Franciszka Salezego i zapytał:- Co powinienem zrobić, by na świecie zapanował pokój? Święty odpowiedział z uśmiechem:- Nie trzaskaj tak głośno drzwiami…

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"